Tajemnica człowieka z blizną

Paweł Beręsewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: TO LUBIĘ z nietoperzem literatura dziecięca
9788376720968
Wydawnictwo Literatura
Olga Reszelska tajemnica PRL zagadka
literatura dziecięca
9788376720968
TO LUBIĘ z nietoperzem
Olga Reszelska tajemnica PRL zagadka

Okładka książki Gorzka czekolada 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach Kazimierz Szymeczko, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Majgier, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz
7,8
Gorzka czekola... Kazimierz Szymeczko...
Okładka książki Ściśle tajne Paweł Beręsewicz, Maciej Szymanowicz
6,3
Ściśle tajne Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Dobranocki na Gwiazdkę Paweł Beręsewicz, Agnieszka Tyszka, Beata Ostrowicka, Barbara Kosmowska, Grażyna Bąkiewicz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Manuela Gretkowska, Zofia Beszczyńska, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Zofia Stanecka, Justyna Bednarek
8,1
Dobranocki na ... Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Dobranocki na pogodę i niepogodę Paweł Beręsewicz, Agnieszka Tyszka, Joanna Fabicka, Beata Ostrowicka, Barbara Kosmowska, Grażyna Bąkiewicz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Zofia Beszczyńska, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Maria Łastowiecka, Zofia Stanecka, Justyna Bednarek
7,1
Dobranocki na ... Paweł Beręsewicz,&n...

Rewelacyjna książka. Dzieciaki z przyjemnością chłoną wiedzę o rzeczywistości lat osiemdziesiątych, zupełnie przy okazji i ze śmiechem! Poczucie humoru, rodzinne ciepło i swobodna atmosfera wakacji.. i w tym wszystkim tajemnica, śledztwo.. Majstersztyk.

Polecam przeczytać książkę razem z dzieckiem, żeby na bieżąco komentować akcję (np. ZOMO). Wesoły powrót do dzieciństwa osób urodzonych w późnym PRLu.
Książka napisana ciekawie, dobrze się czyta. Estetyczne wydanie, dobre na prezent.

Gdyby to hasło - Nie ma wolności bez Solidarności" zostało umieszczone na okładce, a nie w środku, wystraszyłby mnie, a co dopiero dziecko, które pomyślałoby: błeee, znowu historia i nieśmiertelne twierdzenie dorosłych : ”A jak ja byłem w twoim wieku to….”, ale ludzie (uwielbiam taką kompetencję i profesjonalizm) kierujący projektem jej wydania, mądrze umieścili go w...

Bohater książki poszukując rozwiązania rodzinnej tajemnicy dowiaduje się sporo o najnowszej historii Polski, nieco o powstaniu warszawskim. Wszystko to jest napisane lekkim zabawnym językiem, który powinien trafić do młodego czytelnika. Myślę, że to również książka do wspólnego rodzinnego czytania.

Książka o chłopcu imieniem Jasiek, który nudzi się w wakacje. Mnóstwo poruszonych tematów jak: ZOMO, dawne czasy, Van Ghog i Uma Thurman. Chłopak ma dużą wyobraźnie i piszę ciekawe scenariusze dotyczące przeszłości jego ojca. Jak wiele dzieci, które chcą coś wiedzieć, a odpowiedzi nie uzyskują, Jasiek denerwuje się na dorosłych, że nie chcą mu nic mówić na temat blizny....

Książka Pawła Beręsewicza. Opowiada o dziecku, które odkryło tajemnicę ojca- bliznę, którą ten ukrywał pod swoją brodą. Chłopak jest zaciekawiony i próbuje wypytać o to ojca- ten jednak nic mu nie mówi. Chłopiec wyobraża sobie coraz ciekawsze i bardziej zaskakujące pomysły. Naprawdę warto przeczytać!

Tą książkę połknąłem podczas choroby.Myślę,że zaineteresuję każdego, kto lubi tajemnicze tematy tematy.

Na półkach: , , , , ,

Mamy pisarzy, którzy potrafią nie tylko zaczarować słowem, rozbawić, ale również nauczyć czegoś dzieci i młodzież. Paweł Beręsewicz jest w tym świetny. I mogłabym to powtórzyć przy każdej jego książce, którą przeczytałam. I zachęcam dorosłych, żeby zachęcali dzieciaki :)

Super książka. Dodatkowo oswaja czytelnika z pewnymi realiami polskiej historii. POLECAM

Jest ona dla wielkich miłośników komedii. Niesamowite połączenie jej wraz z kryminałem i obyczajem. Rysunki przedstawiające w jakiej sytuacji bohaterowie się znajdują oraz okładkę książki, również nagradzam gratulacjami. Zapraszam wszystkich serdecznie do przeczytania jej :3

• 2013
  • Z biblioteki
  • Literatura polska
  • 2018
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Tajemnica człowieka z blizną