Tajemnica człowieka z blizną

Paweł Beręsewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: TO LUBIĘ z nietoperzem literatura dziecięca
9788376720968
Wydawnictwo Literatura
Olga Reszelska tajemnica PRL zagadka
literatura dziecięca
9788376720968
TO LUBIĘ z nietoperzem
Olga Reszelska tajemnica PRL zagadka

Okładka książki Pisać. Rozmowy o książkach Piotr Ambroziewicz, Justyna Bednarek, Maciej Bernatt-Reszczyński, Paweł Beręsewicz, Artur Boratczuk, Jerzy Wojciech Borejsza, Natalia Budzyńska, Kamil Całus, Wojciech Chmielewski, Paweł Chojnacki, Daria Czarnecka, Małgorzata Czyńska, Rafał Dajbor, Piotr Dobrowolski, Krzysztof Drozdowski, Agnieszka Frączek, Piotr Gajdziński, Barbara Gawryluk, Dorota Hartwich, Wacław Holewiński, Marcin Jacoby, Andrzej Jankowski, Elżbieta Jodko-Kula, Grzegorz Kalinowski, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Marcin Kozioł, Joanna Kuciel-Frydryszak, Karolina Kuszyk, Magda Louis, Marcin Ludwicki, Nina Majewska-Brown, Agata Maksimowska, Anna Mateja, Ewa Małkowska-Bieniek, Anna Mieszkowska, Anna Milewska, Katarzyna Miller, Krystyna Mirek, Jarosław Molenda, Ewa Ornacka, Jan Krzysztof Piasecki, Renata Piątkowska, Krzysztof Potaczała, Adam Pękalski, Małgorzata Rejmer, Alek Rogoziński, Zbigniew Rokita, Dominik Rutkowski, Beata Sabała-Zielińska, Anna Sakowicz, Andrzej Skalimowski, Małgorzata Strzałkowska, Justyna Suchecka, Mariusz Surosz, Anna Synoradzka-Demadre, Piotr Szarota, Joanna Szyndler, Anna Tomiak, Mariusz Urbanek, Wojciech Widłak, Violetta Wiernicka, Marcin Wilk, Janusz Leon Wiśniewski, Mirosław Wlekły, Daniel Wyszogrodzki, Andrzej Zbrożek, Robert Ziębiński, Cezary Łazarewicz, Bartosz Żurawiecki
6,9
Pisać. Rozmowy... Piotr Ambroziewicz,...
Okładka książki Gorzka czekolada 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach Paweł Beręsewicz, Katarzyna Majgier, Katarzyna Ryrych, Kazimierz Szymeczko, Katarzyna Terechowicz
7,1
Gorzka czekola... Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Ściśle tajne Paweł Beręsewicz, Maciej Szymanowicz
6,4
Ściśle tajne Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Dobranocki na Gwiazdkę Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Zofia Beszczyńska, Grażyna Bąkiewicz, Manuela Gretkowska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Kosmowska, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Agnieszka Tyszka
8,1
Dobranocki na ... Justyna Bednarek, P...

BARDZO WCIĄGAJĄCA LEKTURA💚🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️ ZAINTERESOWAŁAM SIĘ NIĄ ZE WZGLĘDU NA TEMATYKĘ DETEKTYWISTYCZNĄ🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️ DODATKOWY PLUS TO CIEKAWIE I WYRAŹNIE CZYTAJĄCY LEKTOR FILIP KOSIOR🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️ SERDECZNIE I ZDECYDOWANIE POLECAM JEŚLI MACIE OCHOTĘ NA ODROBINĘ INTRYGI I ZAGADKI DETEKTYWISTYCZNE🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️👏🏻👏🏻😂😂

Super

Rewelacyjna książka. Dzieciaki z przyjemnością chłoną wiedzę o rzeczywistości lat osiemdziesiątych, zupełnie przy okazji i ze śmiechem! Poczucie humoru, rodzinne ciepło i swobodna atmosfera wakacji.. i w tym wszystkim tajemnica, śledztwo.. Majstersztyk.

Polecam przeczytać książkę razem z dzieckiem, żeby na bieżąco komentować akcję (np. ZOMO). Wesoły powrót do dzieciństwa osób urodzonych w późnym PRLu.
Książka napisana ciekawie, dobrze się czyta. Estetyczne wydanie, dobre na prezent.

Gdyby to hasło - Nie ma wolności bez Solidarności" zostało umieszczone na okładce, a nie w środku, wystraszyłby mnie, a co dopiero dziecko, które pomyślałoby: błeee, znowu historia i nieśmiertelne twierdzenie dorosłych : ”A jak ja byłem w twoim wieku to….”, ale ludzie (uwielbiam taką kompetencję i profesjonalizm) kierujący projektem jej wydania, mądrze umieścili go w...

Bohater książki poszukując rozwiązania rodzinnej tajemnicy dowiaduje się sporo o najnowszej historii Polski, nieco o powstaniu warszawskim. Wszystko to jest napisane lekkim zabawnym językiem, który powinien trafić do młodego czytelnika. Myślę, że to również książka do wspólnego rodzinnego czytania.

Książka o chłopcu imieniem Jasiek, który nudzi się w wakacje. Mnóstwo poruszonych tematów jak: ZOMO, dawne czasy, Van Ghog i Uma Thurman. Chłopak ma dużą wyobraźnie i piszę ciekawe scenariusze dotyczące przeszłości jego ojca. Jak wiele dzieci, które chcą coś wiedzieć, a odpowiedzi nie uzyskują, Jasiek denerwuje się na dorosłych, że nie chcą mu nic mówić na temat blizny....

Książka Pawła Beręsewicza. Opowiada o dziecku, które odkryło tajemnicę ojca- bliznę, którą ten ukrywał pod swoją brodą. Chłopak jest zaciekawiony i próbuje wypytać o to ojca- ten jednak nic mu nie mówi. Chłopiec wyobraża sobie coraz ciekawsze i bardziej zaskakujące pomysły. Naprawdę warto przeczytać!

Tą książkę połknąłem podczas choroby.Myślę,że zaineteresuję każdego, kto lubi tajemnicze tematy tematy.

Na półkach: , , , , ,

Mamy pisarzy, którzy potrafią nie tylko zaczarować słowem, rozbawić, ale również nauczyć czegoś dzieci i młodzież. Paweł Beręsewicz jest w tym świetny. I mogłabym to powtórzyć przy każdej jego książce, którą przeczytałam. I zachęcam dorosłych, żeby zachęcali dzieciaki :)

• 2013
  • Z biblioteki
  • Literatura polska
  • 2018
  • Dzieciństwo
  • » Z biblioteki «

Dodaj cytat z książki Tajemnica człowieka z blizną