Ukryta strona dziejów. Masoneria i tajne sekty

Wydawnictwo: Antyk
9 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-89920-40-9
popularnonaukowa
bleedingsun

Książka, której oryginał włoski ukazał się w 2008 roku. Najlepiej udokumentowana, napisana przez jednego z najlepszych znawców tematu, praca na temat globalistycznych planów związanych z narzuceniem ludziom Rządu Światowego, Nowego Porządku światowego i Nowego Ładu Ekonomicznego. Bogaty materiał naukowy i dowodowy - ponad 1480 przypisów; ilustracje. Prace sygnowane przez autora o pseudonimie...

Prace sygnowane przez autora o pseudonimie Epiphanius są od wielu lat uważane na Zachodzie za najlepsze i najbardziej kompetentne opracowania dotyczace historii i teorii spisków.

JimmyConvay | 2014-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Wyczerpujące kompendium wiedzy nt. ,,ciemnej strony księżyca" organizacji życia publicznego we współczesnym świecie. Niniejsza pozycja to bardzo solidnie udokumentowana praca pod względem faktograficznym (bogata bibliografia, ponad 1480 przypisów oraz zdjęcia, schematy, skany wybranych dokumentów) obejmująca swoim zakresem zagadnienia ze sfer: polityki, gospodarki, kultury,religii, nauki etc. oraz zakulisowego wpływu na nie tzw. ,,szkół tajemnicy" (m.in. masoneria, iluminaci, ruchy z kręgu New Age...). Książka ta z naukową precyzją i rzetelnością odsłania przed czytelnikiem, zgodnie z tytułem ,,ukrytą stronę dziejów" współczesnej ludzkości. Naprawdę warto sięgnąć.

Na wstępie kilka uwag:
- Zbigniew Brzeziński nie jest Żydem, co nie znaczy, że nie jest wysoko postawionym członkiem jakiejś z lóż odpowiedzialnym za procesy globalizacji.
- Józef Hoene-Wroński nie był masonem lecz bardziej antymasonem.
Te dwie drobne nieścisłości nie przekreślają jednak wartości działa jako całości, a zwróciłem pewnie na nie uwagę, gdyż dotyczą Polaków. Można zatem sądzić, że jest ich w całej pracy więcej, ale trudno oczekiwać po tak pokaźnym i poważnym dziele braku błędów.

Bez tej książki nie wiedziałbym na przykład, że w Traktacie Wersalskim znajduje się zapowiedz rządu światowego oraz co znaczy napis Enola Gey na samolocie rzucającym bombę na Hiroszimę. To są fakty. Właśnie imponująca baza faktograficzna stanowi największą siłę tej pozycji.

Jeśli chodzi o mnie, to brakuje mi tu opisu kwestii stosunku III Rzeszy do ruchów masońskich oraz samych organizacji okultystycznych w tym państwie, kwestii tajnych stowarzyszeń w ZSRR oraz roli ledwie wspomnianego...

Angelight | 2017-10-21
Przeczytana: 28 grudnia 2017