Parlamentaryzm II Rzeczypospolitej

Seria: Omega
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
historia
Aesir

Próba monograficznego przedstawienia parlamentaryzmu polskiego w dwudziestoleciu międzywojennym. Autor skupia uwagę na takich zagadnieniach, jak przemiany polityczne w sejmie, rozłamy, secesje itp., działalność ustawodawcza parlamentu, charakter i rodzaj interpelacji, charakteryzuje kluby sejmowe, kreśli sylwetki wybitnych parlamentarzystów. Ukazaniu ciągłości instytucji przedstawicielskich i...

Ukazaniu ciągłości instytucji przedstawicielskich i tym lepszemu zrozumieniu współczesności służy przedstawienie tradycji polskiego sejmowania (sejm Rzeczypospolitej szlacheckiej, Polacy w parlamentach państw zaborczych).

źródło opisu: Wydawnictwo Wiedza Powszechna, 1975

źródło okładki: zdjęcie autorskie