Cywilizacja europejska

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

W książce znajdują się teksty poświęcone genezie Europy, jej antycznym, barbarzyńskim. chrześcijańskim korzeniom, pograniczom cywilizacji, jak jej wewnętrzne porządki ustrojowe, społeczne religijne-relacje pomiędzy władzą a własnością, państwem i narodem, ideologią a totalitaryzmem, tradycją a współczesnością, jednością a podziałami, myślą polityczną i jej konsekwencjami, geopolityką i granicami, ładem międzynarodowym i jego burzeniem, szansami i zagrożeniami modernizacji, historią i rachunkami, jakie wystawia.

paulina | 2013-01-08
venicet5 | 2015-09-22