Więcej niż przyjaźń

Wydawnictwo: Baobab

Delia i Cain przyjaźnią się od lat. Czasami dziewczyna ma dość przyjaciela, który wciąż przechwala się z jaką łatwościa zawiera nowe znajomości. To Cain wpada na pomysł zakładu: kto pierwszy się zakocha i przyprowadzi obiekt swoich uczuc na studniówkę, ten wygrywa. Po wielu tygodniach niepowodzeń obydwoje są gotowi pogodzić się z porażką.

książek: 1985
AmyColl | 2011-04-24
Na półkach: Książka, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 18 kwietnia 2011

Ta książka mnie rozczuliła. Taka miła powieść dla nastolatek i starszych o tym, że miłość jest, była i będzie bez żadnych mocy nadprzyrodzonych. Bardzo miło się ją czyta. Przede wszystkim szybko. Książka nie nudzi i na dodatek tak wciąga, że na koniec się popłakałam i czytałam go 3 razy (a u mnie to ogromny komplement).

Była to chyba pierwsza książka, w której zmiana punktu widzenia z Caina na Delii i Delii na Caina mnie nie denerwowała, ale wręcz stała się atutem. Po za tym miło było patrzeć jak tych dwoje, uzmysławia sobie, że to co inni wiedzieli już dawno jest prawdą. Miłe zaskoczenie i doświadczenie dowiedzieć się, że jest się w kimś zakochanym o 3 lat i uzmysłowić to sobie po koniec szkoły;)

Niesamowicie przewidywalna, nawet nie trzeba jej czytać by wiedzieć w jaki sposób się skończy. Dlatego właśnie jestem tak zaskoczona, że mimo to tak bardzo przypadła mi do gustu. Lubię czasami do niej wrócić.

Katherina87 | 2012-11-22

Czy miłośc między chłopakiem a dziewczyną jest możliwa? Dwójka dobrych "przyjaciół" zakłada się że znajdą miłośc swojego życia. Tak się w to wciągają że umyka im tak naprawdę to co najważniejsze.....miłośc tak naprawdę jest bliżej niż myślimy....

Madzia Karwacka | 2015-03-27
Przeczytana: 27 marca 2015

Wzruszająca opowieść o dwojgu przyjaciół, którzy zakładają się, kto pierwszy się zakocha. W końcu oboje przegrywają zakład, ale więcej wam nie zdradzę.
P.S.Tylko jeszcze dodam, że nie pójdą sami na ten bal absolwentów. :)

Shade | 2013-07-23
Przeczytana: 14 lipca 2013

Ta książka jest jedyną w swoim gatunku, która przypadła mi do gustu.
Czytałam ją już kilka razy i za każdym razem lubię ją coraz bardziej.
Lekko napisana, idealna do przeczytania w chwilach wytchnienia.

Folkowa | 2015-05-10
Na półkach: Posiadam 📚, Przeczytane

W porządku. Nie powala, momentami wydaje się być zbyt sztuczna, ale raczej jest pomysłowa. 7/10

katixd | 2012-08-06

Książka jak to się mówi „na zimne wieczory”, kiedy ma się ochotę poczytać coś mało zajmującego. Dość ciekawa akcja, której charakter nie powinien nas dziwić, po sugestii tytułu „Więcej niż przyjaźń”. Częste zmiany perspektywy narratora z Caina na Delii i z powrotem, w wypadku tej książki są niezwykle wpasowane i przyjemne, czytelnik szybko się do nich przyzwyczaja. Autorka wspaniale opisuje sytuacje oraz umiejętnie prowadzi dialogi, dzięki czemu łatwo odczuć klimat i emocje targające bohaterami. Mimo swojego, jak wcześniej wspomniałam, „oczywistego” charakteru, może nas zaskoczyć, bo nie każde uczucie podąża tą samą ścieżką. Mnie osobiście … rozczula, tak to dobre słowo. Sympatycznie napisana książka o rozkwitającej miłości, zrodzonej z przyjaźni może miło dotrzymać nam towarzystwa i pomóc przebrnąć przez godziny „nic nie robienia”.

Aisog | 2011-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 23 września 2011

Bardzo długo czytałam tą książkę. Z powodu powrotu do szkoły nie miałam czasu...

Ta historia jest dobra. Już po samym tytule można przewidzieć zakończenie. To taki zwykły romans na zimne wieczory. Ale ja czasem lubię takie książki. Po prostu fajnie się je czyta.

mary_nrock | 2014-04-27

Chyba jedyna tego rodzaju z którą mam miłe wspomnienia. Przyjemna, miła, nie wymaga zbyt wiele.