Studnie mgły

Okładka książki Studnie mgły Cecile Eken
Okładka książki Studnie mgły
Cecile Eken Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: W.I.T.C.H. Powieści Seria: W.I.T.C.H. Książki literatura dziecięca
literatura dziecięca
W.I.T.C.H. Powieści
W.I.T.C.H. Książki
Egmont Polska
2006-01-01
2006-01-01
W.I.T.C.H. Magiczni Fantasy Dziecięce

Czytałam tę powieść wiele lat temu, ale zupełnie zapomniałam, o czym była. Nawet nie pamiętam czy wtedy mi się podobała. Pomysł na historię jest bardzo dobry, ale wykonanie już niestety kiepskie. Bardziej nadaje się na scenariusz komiksu niż na powieść. Oczywiście, gdyby lepiej rozwinąć postaci, świat i intrygę to mogłaby powstać fajna powieść YA, ale wersja jest, jaka jest. Dla dzieci ma być prosto i tak wyszło. I o ile dla mnie — osoby, która zna W.I.T.C.H. na wylot — postaci nie wydawały się płytkie, bo znam je z mnóstwa innych historii, tak dla kogoś innego z pewnością byłaby to średnia lektura. Zdecydowanie fajny powrót do przeszłości, ale mogłoby być lepiej.

W Heartfield pojawia się dziwna mgła, a na dodatek dziewczyny z W.I.T.C.H. widzą w niej dziwną postać, oprócz tego dowiadują się, że mgła pochodzi z innego świata. Wyruszają tam, jednak natkną się na problemy... Irma zauroczy się w Halonie, a Will wciąż dręczy jedna myśl: że ma dwie twarze. Jak ma z tym żyć?

Kiedy miałam 7 lat przeczytałam niemal wszystkie książki o W.I.T.C.H. To były pierwsze książki w których się zakochałam i nie mogłam przestać ich czytać. Niestety w większości teraz nie pamiętam o czym były :(

• Dzieciństwo
  • Posiadane (książki)