Szkoła wampirków. Konkurs potworów

Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szkoła wampirków". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Die schule der kleinen Vampire: Der monsterwettbewerb
8310112092
wampiry, szkoła

Ponura prognoza: całonocnej szkole wampirków grozi zamknięcie! Powód: placówka jest kompletnie przestarzała, nie ma nawet komputerowego krwioskopu! Ani sprzętu ani, odpowiedniego oprogramowania! Jak tu szybko zdobyć pieniądze? Tyle kasy czeka w tych wszystkich idiotycznych programach telewizyjnych, trzeba tylko wziąć udział w wielkim konkursie potworów! W szranki staje Gryzioł, ale ma do pokonania nie byle jaką konkurencję. Konferansjer Zamarłcin Zapadaniec przedstawia kandydatów, takich jak siedmiookie, pięciostope, trójnose strachopryszczośluzobrzydłogarboślinotokomiszcze, ekologiczną czarownicę Kundzię Mundzię, Krwawego Poważniaka... Konkurencja jak się patrzy. Zaczyna się twarda, ale uczciwa rozgrywka. Kto wygra potworniście gigantyczny czek?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gadmara | 2014-01-29

Pozytywna książka, mówiąca o tym, że nie warto się poddawać! Oraz o tym, że czasem całkiem szalony pomysł może pozwolić wyjść nam z opresji. Córeczce podobała się waleczność głównych bohaterów i przebojowość Gryzioła. Najbardziej przypadło jej do gustu imię jednego z kandydatów na Potwora roku, czyli oczywiście
Siedmiookie, pięciostope, trójnose strachopryszczośluzobrzydłogarboślinotokomiszcze!!

Koara | 2011-05-04
Przeczytana: 2003 rok

Świetna seria książek dla dzieci. Zabawna, czyta się lekko i z zainteresowaniem.

Mirabel91 | 2016-10-31
Przeczytana: 2001 rok