Widia i korona elfów

Wydawnictwo: Egmont Polska
Vidia and the Fairy Crown
83-237-9313-1
Nemosja

Kiedy zaginęła drogocenna korona królowej Ri, mieszkańcy Przystani Elfów byli przekonani, że ukradła ją Widia. Tej elfy nikt nie lubił, zawsze były z nią kłopoty. Widia wcale nie przejmowała się tym, co myślą o niej inne elfy... do czasu, gdy się dowiedziała, co jej grozi za kradzierz królewskiej korony. Postanowiła uwolnić się od zarzutu, a dostała tylko dwa dni na rozwiązanie zagadki zniknięcia korony. Jeśli nie zdoła tego zrobić, zostanie wygnana z królestwa elfów. Na zawsze.

ZwykłaMatka | 2014-05-14
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 14 maja 2014

Kolejna z serii o Disneyowskich wróżkach :) Jak zwykle fajnie napisana, ciekawa opowieść, z tym, że tym razem główną bohaterką jest mniej lubiana na ogół wróżka - zarozumiała, bezczelna Widia , czyli wróżka szybkolotna!Historia opowiada o tym, że pozory często mylą i nawet taka złośnica może okazać odrobinę sympatii i ludzkich uczuć :)

Calypso | 2011-08-03

Zapoznałam się z tą książką, i jej serią, gdy byłam dużo młodsza, i przyznam, że do dziś lubię poświęcić czasami godzinkę na powrócenie do krainy elfów Disney'a.

Halina | 2013-05-15
Przeczytana: 07 maja 2013

Miła książka z dość złożoną fabułą, z dość prostym (to książka dla dzieci), acz dobrym stylem. Miło się czytało. Któryś już raz.

Kanakuji | 2011-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2011

Bardzo fajna książka i fajnie że Widia odnalazła koronę i oddała ją królowej.
Polecam :)

ephemeris | 2012-06-01

Z serii: znalezione na strychu. Jako mała dziewczynka kochałam elfy i książki tego typu.

AsQ55 | 2016-10-26
Czadowa-Ola | 2016-08-11