Lila i Wieczne Drzewo

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wróżki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Lily's pesky plant
larsen
przygodowa
Kanakuji

Lila uwielbia hodować rośliny. Ma do tego specjalny talent. Nic dziwnego, że kiedy znajduje w lesie tajemnicze ziarno, postanawia zasiać je w swoim ogródku. Wkrótce wyrasta z niego coś bardzo brzydkiego, ale dla Lili wszystkie rośliny są cenne, a ta jest zupełnie wyjątkowa. Nieważne, że okazuje się naprawdę brzydka... i że tak okropnie pachnie... i że wszyscy mieszkańcy Przystani Elfów przez...

Lila uwielbia hodować rośliny.

Ma do tego specjalny talent. Nic dziwnego, że kiedy znajduje w lesie tajemnicze ziarno, postanawia zasiać je w swoim ogródku. Wkrótce wyrasta z niego coś bardzo brzydkiego, ale dla Lili wszystkie rośliny są cenne, a ta jest zupełnie wyjątkowa. Nieważne, że okazuje się naprawdę brzydka... i że tak okropnie pachnie... i że wszyscy mieszkańcy Przystani Elfów przez nią bez przerwy kichają! Wkrótce inne elfy mają dość tajemniczej rośliny. Jest nie tylko brzydka i cuchnąca, ale naprawdę nieznośna! Czy Lila będzie musiała wyrwać niezwykłą roślinę, którą tak długo się opiekowała?

ZwykłaMatka | 2014-05-09
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 09 maja 2014

Kolejna książeczka dla dzieci z kolekcji opowiadań o wróżkach :) Każdy kto lubi Disneyowskie wróżki, polubi tez tę książkę!Jak zwykle roztacza miła i sympatyczną atmosferę świata nibylandzkich elfów, przenosi nas do krainy magii i przyjaźni i to jest w niej najpiękniejsze!!

Halina | 2013-05-15
Przeczytana: 08 maja 2013

Wracam do tej książki po raz kolejny. Cudowny styl pisania, dość prosty, bo to książka dla dzieci, ale wciąż ładny, który zadowoli również starszych czytelników. Uwielbiam świat przedstawiony w tej serii, bohaterów, fabułę, prześliczne ilustracje... Ma tej bardzo fajne przesłanie, które nawet nieświadomie trafia do ludzi - uczy akceptacji, pogody ducha, wiary w siebie i przypomina, że każdy ma talent i nie musi znać się na wszystkim. Cudowne :).

Czytałam gdzy byłam mała, do dziś moja ulubiona z tej serii o wróżkach.

sani | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Wróżki
Przeczytana: 18 lutego 2014

Ta książka jest rewelacyjna,normalnie bomba.

Kanakuji | 2011-07-23
Przeczytana: 24 lipca 2011

Było bardzo fajnie pod koniec :).
POLECAM

| 2016-05-24