Fury

Okładka książki Fury Laurann Dohner
Okładka książki Fury
Laurann Dohner Wydawnictwo: Ellora's Cave Publishing Cykl: New Species (tom 1) fantasy, science fiction
New Species (tom 1)
Fury
Ellora's Cave Publishing
2011-07-27
2011-07-27
9781419935954
fantastyka romans erotyka

Miłe zaskoczenie....choć bohaterka czasami wkurza...

Miłe zaskoczenie....choć bohaterka czasami wkurza...

Do tej serii wracam za każdym razem gdy mam ochotę na Nowy Gatunek. Jest to mój numer jeden. Historia Furego(psowaty) i Elli bardzo mi się podobała, przecież od nich tak naprawdę wszystko się rozpoczęło. Polecam

To moje pierwsze spotkanie z autorką.Nie bardzo wiedziałam,czego mam się spodziewać,nie miałam wielkich oczekiwań,chciałam tylko ciekawej książki.W tym aspekcie miałam rację,bo książka jest interesująca.Sam pomysł na fabułę nie jest schematyczny,choć trochę gorzej jeśli chodzi o wykonanie.Według mnie zaburzona jest proporcja-stosunek fabuły do opisu scen seksu.Zamiast fantastyki z elementami erotyku wyszedł raczej erotyk z niewielką domieszką fantastyki.Książka ma niemal 400 stron,ale gdyby usunąć sceny erotyczne,nie wiem czy wyszłaby z tego niewielka objętościowo nowela.Może ze sto stron by się ostało,choć nie jest to pewne...
Bohaterowie są trochę schematyczni.Fury jako hybryda człowieka z osobnikiem psowatym jest oczywiście świetnym tropicielem,wyjątkowo bogato obdarzonym przez naturę.Jeśli chodzi o jego charakter jest stuprocentowym macho, w pełni skoncentrowanym na zaspokojeniu własnych żądz,a kiedy spotyka odpowiednia kobietę ,jest zafiksowany jedynie na niej.Nie dociera do niego żadna argumentacja,z nastawieniem ja Tarzan,ty Jane.
Ellie to typowa matka Teresa,obwiniająca się o każde zło tego świata,ze sporą dawką naiwności i wieczną potrzebą przepraszania za wszystko.Według własnej oceny jest jedyna winna zła ,które spotkało Fury'ego.
Autorka w swojej książce porusza ważne tematy takie jak nielegalne eksperymenty pseudomedyczne na ludziach ,podkreśla też fakt,że wielkie koncerny farmaceutyczne nie są kontrolowane w żaden sposób przez podmioty,od których otrzymują dotacje na badania(w tym wypadku głównie rząd USA).Zwraca też uwagę na nietolerancję dla osób odmiennych od ogółu.Książkowa organizacja Czyści Ludzie przypominała mi radykalną grupę Ludzie Nade i Przede Wszystko z serii Inni Anne Bishop.Te same działania,rasizm,nietolerancja,a nawet próby zniszczenia czy zabicia osób,które jedynie trochę się od nich różnili.
Podobał mi się humor słowno sytuacyjny,książkę dobrze i szybko mi się czytało ,choć trochę przewracałam oczami,gdy zamiast posuwać fabułe do przodu ,autorka skupiała się ta erotycznej odsłonie przygód bohaterów.

Na półkach: , , , , , , ,

Mercile Industries miało pracować nad lekami, które miały pomagać i leczyć ludzi.
Tymczasem prowadzili eksperymenty na dzieciach wszczepiając im DNA zwierzęce. Przez wiele lat trzymali w niewoli ludzi, na których prowadzili liczne makabryczne eksperymenty.
Teraz więźniowie są już wolni. Psowate. Kotowate i Naczelne jako Nowy Gatunek w ramach ONG (Organizacji Nowego Gatunku),uczą się świata i życia.
Na czele ONG stoi Justice, który chce nie tylko wolności dla swoich ludzi ale też pełnej samodzielności i niezależności.
Fury jest nie tylko prawą ręką szefa ONG ale też szefem Ochrony.
Główną siedzibą dla ONG jest Homeland i to właśnie tutaj przecinają się drogi Fury’ego i Elli.
On pamięta ją z laboratorium, w którym był więziony i poprzysiągł, że ją zabije gołymi rękami jak tylko ją spotka.
Ona jest obecnie opiekunem budynku, w którym przebywają kobiety Nowego Gatunku.
Co takiego zrobiła Ellie, że Fury pała do niej żądzą zemsty? Co takiego jest w Ellie, że Fury nie potrafi zapanować nad swoimi instynktami?

Jestem w wielkim szoku jak ta seria mnie wciągnęła. Spodziewałam się zwykłego lekkiego fantasy a dostałam bardzo ciekawą historię romantyczną z sensacją w tle. Akcja tutaj nie zwalnia i cały czas coś się dzieje. Śledząc całą historię staramy się zrozumieć postępowanie i zachowanie NS względem ludzi. Z zapartym tchem dopingujemy NS oraz nową mieszaną parę.
Ta historia wywołała u mnie nie tylko uśmiech na twarzy ale również spowodowała przyśpieszone bicie serca w sytuacjach, które zostały przedstawione w tej historii.

Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy lubią wątek facetów obsesyjnie zabiegających i strzegących swoich partnerek 😊

Ciekawa książka , fajnie przedstawiony Alternatywny świat, dobra pozycja do przeczytania na zimowe wieczory, jako oderwanie od rzeczywistości .

1: 27.05.2019
2: 2.2.2022

1: 27.05.2019
2: 2.2.2022

O tak! Czuję, że trafiłam na kolejną serię wartą przeczytania!
Fury to pierwsza książka z serii New Species.
Co może powstać z połączenia genów ludzkich ze zwierzęcymi? Oczywiście, że nowy gatunek! Ten Nowy Gatunek jest jednak świetnie skonstruowany przez autorkę, bogaty i pełen ciekawych nowości.
Ta część opowiada historię Rury'ego - samca nowego gatunku, który przeżył piekło i Ellie - dziewczyny, która pod przykrywką szpiegowała by uratować istoty nad którymi eksperymentowano.
Jest sporo akcji, szalonych momentów, dużo namiętności i brutalnych scen.
Gdy bohaterowie znajdują się w nowym ośrodku Homeland, który został stworzony jako bezpieczne miejsce dla przedstawicieli nowego gatunku akcja staje się gorąca.
Nie brak tu skrajnych emocji, od nienawiści do miłość, różnic i problemów. Nie brak też przeciwników i niebezpieczeństw.
I Ellie określona jako "zwierzątko domowe" co mnie rozbroiło było mega....

Ta książka była na prawdę dobra, mimo, że nie przepadałam wcześniej za tego typu opowieściami. Teraz jednak chyba się do nich przekonam!

Jak najszybciej zabiorę się za kolejną część!!
Nie chcę zbyt wiele zdradzić, więc na tym skończę!

P-O-L-E-C-A-M G-O-R-Ą-C-O !-!-!
W.A.R.T.O P.R.Z.E.C.Z.Y.T.A.Ć !.!.!

O tak! Czuję, że trafiłam na kolejną serię wartą przeczytania!
Fury to pierwsza książka z serii New Species.
Ta część opowiada historię Rury'ego - samca nowego gatunku, który przeżył...

Zaczęłam sceptycznie czytać, ale po chwili nie mogłam się oderwać. Jak ja lubię jak akcje się toczy a Ty nie możesz się doczekać końca .

Bardzo podobał mi się pomysł autorki na książkę. Dobrze wykreowany świat. Nie było żadnych błędów dotyczących świata jaki przedstawiła autorka, przynajmniej w mojej opinii. Jedyne co nie przypadło mi do gustu to główna bohaterka. Czytałam wiele recenzji na temat tej książki i widziałam wiele pozytywnych komentarzy dotyczących głównych postaci. Mogę się zgodzić z opiniami odnośnie postaci męskiej, jednakże postać żeńska w moim przekonaniu była nużąca. Jej niektóre decyzje uznałabym za nierozsądne, a zachowanie wręcz dziecinne. Książka była dobra, niestety główna bohaterka bardzo zburzyła mój zapał do cieszenia się lekturą.

Tą serią pani Laurann Dohner mnie kupiła. Nie jest wybitna. Nie jest do przemyślenia i dyskutowania. Jest za to do przeżywania, bo oto narodził się Nowy Gatunek. Ok, okrutni genetycy to zrobili. Latami maltretowali młode, żeby potem czerpać z nich zysk. Jako zabójców albo zabawki erotyczne. Jednak NG się uwolnił i walczy o swoje prawa, a kobiety zaczynają doceniać ich jako mężczyzn, bo są lojalni, wierni, troskliwi, ochronni i kochający na maksa. Do tego w łóżku niewyżyci kochankowie, którzy czczą partnerki. Nic dodać nic ująć - same emocje;-)

• Paranormal romance