Inkowie. Naród Słońca

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krajobrazy cywilizacji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
6,25 (4 ocen i 1 opinia)
tłumaczenie
Krystyna Korzon
Les Incas, peuple du Soleil
83-7023-327-9
Inkowie, esej

„W ramach Programu im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, wspierającego i propagującego przekłady z literatury francuskiej w Polsce, Wydawnictwo Dolnośląskie nawiązało współpracę z Wydziałem Kulturalnym i Naukowym Ambasady Francji w Polsce oraz z francuskim MSZ. Owocem tej kooperacji jest starannie wydawana - choć w kieszonkowym formacie - seria popularnych książek dotyczących najważniejszych zjawisk i wydarzeń kulturowych i cywilizacyjnych (...)”

źródło opisu: Forum Akademickie, nr 7/1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Ekspozycja
  • Sekret Sonji
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Z jednym wyjątkiem
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Oddam ci słońce
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Powrót do Daringham Hall

8,4 (5 ocen i opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

7,75 (4 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska

7,87 (71 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Oddam ci słońce
Jandy Nelson

8,73 (15 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,9 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
matiimakaka | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Nie wiem czemu ta książeczka (bo książką tego nie można nazwać) ma tak niską ocenę - wg. mnie zasługuje na te 7-8/10. Fakt faktem pozycja ta posiada niewiele tekstu - bardzo dużo dużych zdjęć i rysunków, jednak jest to dobra lektura na nudny weekend.
Książeczka ta podzielona jest na 2 części (mniej więcej 50/50). Pierwsza część przedstawia ogólną historię oraz zwyczaje i wierzenia Inków od początku do schyłku tej cywilizacji. Druga część przedstawia opinie różnych osób na temat tej cywilizacji (każda opinia jest o czymś innym - dotyka innej dziedziny). Tak więc jeśli komuś wpadnie w rękę ta pozycja to warto ją przeczytać.

puchatek13 | 2015-01-28
ewagog28 | 2012-10-09