Inkowie. Naród Słońca

Tłumaczenie: Krystyna Korzon
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krajobrazy cywilizacji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Les Incas, peuple du Soleil
83-7023-327-9
Inkowie, esej

„W ramach Programu im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, wspierającego i propagującego przekłady z literatury francuskiej w Polsce, Wydawnictwo Dolnośląskie nawiązało współpracę z Wydziałem Kulturalnym i Naukowym Ambasady Francji w Polsce oraz z francuskim MSZ. Owocem tej kooperacji jest starannie wydawana - choć w kieszonkowym formacie - seria popularnych książek dotyczących najważniejszych zjawisk i wydarzeń kulturowych i cywilizacyjnych (...)”

źródło opisu: Forum Akademickie, nr 7/1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Mateusz | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Nie wiem czemu ta książeczka (bo książką tego nie można nazwać) ma tak niską ocenę - wg. mnie zasługuje na te 7-8/10. Fakt faktem pozycja ta posiada niewiele tekstu - bardzo dużo dużych zdjęć i rysunków, jednak jest to dobra lektura na nudny weekend.
Książeczka ta podzielona jest na 2 części (mniej więcej 50/50). Pierwsza część przedstawia ogólną historię oraz zwyczaje i wierzenia Inków od początku do schyłku tej cywilizacji. Druga część przedstawia opinie różnych osób na temat tej cywilizacji (każda opinia jest o czymś innym - dotyka innej dziedziny). Tak więc jeśli komuś wpadnie w rękę ta pozycja to warto ją przeczytać.

trylo | 2016-09-25
puchatek13 | 2015-01-28