Inkowie. Naród Słońca

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krajobrazy cywilizacji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
typ
papier
6,25 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

„W ramach Programu im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, wspierającego i propagującego przekłady z literatury francuskiej w Polsce, Wydawnictwo Dolnośląskie nawiązało współpracę z Wydziałem Kulturalnym i Naukowym Ambasady Francji w Polsce oraz z francuskim MSZ. Owocem tej kooperacji jest starannie wydawana - choć w kieszonkowym formacie - seria popularnych książek dotyczących najważniejszych zjawisk i wydarzeń kulturowych i cywilizacyjnych (...)”

źródło opisu: Forum Akademickie, nr 7/1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
matiimakaka | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Nie wiem czemu ta książeczka (bo książką tego nie można nazwać) ma tak niską ocenę - wg. mnie zasługuje na te 7-8/10. Fakt faktem pozycja ta posiada niewiele tekstu - bardzo dużo dużych zdjęć i rysunków, jednak jest to dobra lektura na nudny weekend.
Książeczka ta podzielona jest na 2 części (mniej więcej 50/50). Pierwsza część przedstawia ogólną historię oraz zwyczaje i wierzenia Inków od początku do schyłku tej cywilizacji. Druga część przedstawia opinie różnych osób na temat tej cywilizacji (każda opinia jest o czymś innym - dotyka innej dziedziny). Tak więc jeśli komuś wpadnie w rękę ta pozycja to warto ją przeczytać.

puchatek13 | 2015-01-28

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica