Inkowie. Naród Słońca

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krajobrazy cywilizacji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
typ
papier
6,25 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

„W ramach Programu im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, wspierającego i propagującego przekłady z literatury francuskiej w Polsce, Wydawnictwo Dolnośląskie nawiązało współpracę z Wydziałem Kulturalnym i Naukowym Ambasady Francji w Polsce oraz z francuskim MSZ. Owocem tej kooperacji jest starannie wydawana - choć w kieszonkowym formacie - seria popularnych książek dotyczących najważniejszych zjawisk i wydarzeń kulturowych i cywilizacyjnych (...)”

źródło opisu: Forum Akademickie, nr 7/1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
matiimakaka | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Nie wiem czemu ta książeczka (bo książką tego nie można nazwać) ma tak niską ocenę - wg. mnie zasługuje na te 7-8/10. Fakt faktem pozycja ta posiada niewiele tekstu - bardzo dużo dużych zdjęć i rysunków, jednak jest to dobra lektura na nudny weekend.
Książeczka ta podzielona jest na 2 części (mniej więcej 50/50). Pierwsza część przedstawia ogólną historię oraz zwyczaje i wierzenia Inków od początku do schyłku tej cywilizacji. Druga część przedstawia opinie różnych osób na temat tej cywilizacji (każda opinia jest o czymś innym - dotyka innej dziedziny). Tak więc jeśli komuś wpadnie w rękę ta pozycja to warto ją przeczytać.

puchatek13 | 2015-01-28

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   widziałeś DEPILOWANĄ kobietę