Poradnik ksenofoba - Islandczycy

Tłumaczenie: Paweł Łuków
Wydawnictwo: Adamantan
Xenophobe's guide to the Icelanders
poradniki

Islandczycy żywią dla siebie ogromny szacunek.
Są synami Wikingów, najwspanialszej ze starodawnych ras, znanej z siły, wytrwałości, pięknego wyglądu i męskich wartości.
Po cichu ignorują fakt, że Wikingowie słyną również z gwałtów i plądrowania wsi.

źródło opisu: Wydawnictwo Adamantan, 1999

Jacek | 2017-07-30
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 29 lipca 2017

Treść typowa dla całej serii. Może mniej dowcipna albo inny typ humoru autora - w każdym razie czyta się lekko i szybko, ale bywały już lepsze Przewodniki ksenofoba.
Warto jednak poczytać. Po lekturze nasunęło mi się takie skojarzenie - ale ci Islandczycy są porąbani. Dlaczego? Przeczytajcie.

Vemp | 2018-09-29
Przeczytana: 29 września 2018

Nie zachwycił mnie ten przewodnik. Zaśmiałam się co prawda chyba z dwa czy trzy razy, ale szału nie było. Spodziewałam się lekkiej, żartobliwej lektury, ale nawet tego trochę mi zabrakło. Poza tym też nie wszystko się zgadza. Nie jestem ekspertem, ale "mam wtyki" na Islandii i niektóre zweryfikowane informacje były nieprawdziwe, bądź naciągane.
Oczywiście można sobie przeczytać dla odprężenia ;)

| 2011-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Książka z serii "Poradnik ksenofoba- ..." - lekko humorystycznie, ale dosadnie i rzetelnie traktuje o Islandii, Islandczykach - ich zachowaniach, poglądach, zwyczajach.
Polecam pasjonatom Islandii, jak i przeciwnikom, oraz osobom, które wybrały sobie właśnie Islandię jako kraj gdzie chcą spędzić wakacje.

Oklahoma | 2016-12-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Zdecydowanie najlepszy "Przewodnik ksenofoba", jaki do tej pory czytałam! Napisany z cudownym, angielskim humorem. Śmiałam się co kilka stron, a po przeczytaniu jeszcze długo przeglądałam najzabawniejsze fragmenty. Magia Islandii i Islandczyków :)

a_Olasdottir | 2017-09-23

Zdecydowanie dla czytelników z dystansem. Lubię tę serię, choć żywi się stereotypami. Ale dzięki czytelnej, zamierzonej idei można do niej podejść na luzie i poznając mimochodem kilka ciekawostek, samemu przejrzeć się w krzywym lustrze schematów. Nieobowiązkowe, ale zabawne :)

ciekawa lekturka, przybliża w humorystyczny sposób kulturę islandczyków.
przeczytałam w oryginale - jezyku angielskim.

agni | 2017-09-20
Przeczytana: 2014 rok

Przeczytałam już sporo czasu temu, więc daję "zachowawczą" liczbę gwiazdek, pamiętając, że świetnie się bawiłam przy tej lekturze, i że, zarazem, nie było tu nic powalającego.
Polecam wybierającym się do Islandii!

Wanilka | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Fajnie się czyta, ciekawe informacje, dużo ciekawostek ale pozostawia pewien niedosyt.

Beata | 2019-02-11
Przeczytana: 18 lutego 2019