Jak być ogierem do końca życia

Wydawnictwo: Edipresse
literatura piękna
Uleczkaa38

Wydaje mi się, że ta książka jest potrzebna laskom w różnym wieku jako segregator emocji. Wiem, że każdy ma swój rozum i musi się poparzyć, tylko czy na pewno? Ja jestem poparzona, ale minimalnie, w miejscach niewidocznych. I sama ponoszę za to winę. Ale to dawne ślady. Moje bezkresne doświadczenie życiowe leży odłogiem, dlatego udostępniam je w poradnikach, żeby popasły się na nim skołowane koleżanki. Jestem doświadczoną hodowczynią ogierów, acz jakiekolwiek podobieństwo do moich męskich przyjaciół jest przypadkowe. Uważam, że wyglądają młodo i PESEL się ich nie ima, więc piszę z wyobraźni.`

Hanna Aniela Agnieszka Bakuła Luniak Gontarczyk Lemaitre

Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

źródło opisu: www.edipresse.pl

źródło okładki: www.edipresse.pl

trojkowicz | 2018-12-21

Pomimo całej jej krytyki, odbieram autorkę jako wielką miłośniczkę mężczyzn. Piętnuje ona zawsze zmęczonych, nudnych, narcystycznych, szpanujących, zasypiających z otwartymi ustami, bekających (i nie tylko)
facetów. Jednak jak sama pisze, aż się pali poznać ogiera 50+.
Krytyka zawsze w cenie i to jest plus książki.
Minus natomiast za instrumentalne traktowanie ludzi, uczucia nie istnieją dla autorki lub są starannie skrywane.
Dobre przesłanie : nie ma złych facetów, są tylko źle dobrani.

figa52 | 2018-09-24
Na półkach: Przeczytane, Audiobook

Niestety Pani Rybotycka zarżnęła być może bardzo dobrą książkę.

Yasmine | 2018-09-15
Przeczytana: 08 września 2018

Hanna Bakuła jak zwykle niezawodna. Swoim ciętym językiem, ironią i trafnością spostrzeżeń na temat męskim przywar,jest w stanie rozbawić niejedną kobietę. Mężczyzn natomiast "kastruje" słowem ;)

zuszka | 2018-07-28
Na półkach: Przeczytane, Na wesoło
Przeczytana: 28 lipca 2018

Uwielbiam Hannę Bakułę. I właśnie w takim wydaniu jak w tej książce. Doskonała lektura na urlop - paniom z pewnością poprawi nastrój, a panom ..... nie wiem jak zareagują ;). Dużo prawdy o kobietach i mężczyznach serwowanej z przymrużeniem oka. Hanna Bakula, znawczyni męskiej duszy i ciała okrasiła książkę ironicznym humorem. Mnie rozbawiła.

Aneta | 2018-05-07

Pani Bakuła to obserwatorka pierwsza klasa. Na facetach się zna bo nie jednego w życiu doświadczyła. Zabawna książka na leżak w słoneczne dni. Z humorem o facetach i relacjach damsko męskich.

MLB | 2017-11-21
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 21 listopada 2017

Rewelacyjna interpretacja Barbary Rybotyckiej! Polecam audiobook, nie tylko do sprzątania - 1* dodatkowo.
Ta książka wpisuje się w ciąg kilku moich ostatnich lektur i jest świetną, ostrą, satyryczną odtrutką.
Stereotypy? No cóż, z czegoś się ukształtowały - przywołam tu Boya-Żeleńskiego. Gorycz? Nie widzę. Jednostronność? Nie sądzę - pod lupą znalazły się nie tylko samce, ale i ich target.
To nie jest poradnik.
To nie jest literatura popularnonaukowa.
To jest satyra.
Ktoś się boi Hanny Bakuły?

Magdalena | 2017-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Zastanawiam się jak mam podjeść do tej książki. Czytając, widziałam w jej poradnik. Nietypowy, dużą dawką humoru, lecz jednak styl pisania przypominał poradniki. Lecz później zobaczyłam, iż zaliczana jest do literatury obyczajowej, czy też współczesnej. Przez co chyba trudniej ją ocenić.

1. Jako poradnik.
Tą formę książka najbardziej przypomina. Jednak "porady" autorki, kwalifikacja mężczyzn dość nietypowy sposób, raczej nie nadaje się do wcielania w życie. Owszem jest zabawnie, jednak porad tych lepiej nie wcielać w życie.

Aczkolwiek, czasem można przytaknąć autorce. Choć kwalifikacja autorki to tworzenie stereotypów. Chyba nam to nie jest do szczęścia potrzebne.

2. Jako literatura współczesna.
Chyba idealnie wpasowuje się w tą kategorię. Bo im trudniej ją dopasować do jednego z gatunku, to tym bardziej jest współczesne (choć nie bierzcie tego na serio - są to takie tam moje spostrzeżenia ;)).

3. Jako książka obyczajowa.
Chyba do tej kategorii nie pasuje bardziej niż nawet do...

byrcyn11 | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Książka przedstawia obiegowe stereotypy o mężczyznach, warte tyle co horoskopy, - zresztą jest nawet taki rozdział, określający faceta w zależności od znaku zodiaku.
Cóż widać artystka ma sporo wolnego czasu i przemyśleń, choć i praktyka też niczego sobie, więc można jej wierzyć, lub nie ;-).
Wyśmiane są też panie, szczególnie te od "noża" i to mnie najbardziej ubawiło, bo chyba wszyscy znamy historie pani H.B. z chirurgami. Ale ale, bo zaraz będzie, że jako maczo-sraczo nie umiem znieść krytyki ...
Więc tak; Bardzo cenne i trafne satyryczno-zgryźliwe spostrzeżenia, w lekkiej i dość krótkiej formie (4,50 min.) Brawo dla czytającej Beaty Rybotyckiej - zrobiła to brawurowo.

veinylover | 2016-09-16
Przeczytana: 16 września 2016

Dość uważnie przeczytałem książkę Pani Bakuły w formie audiobooka doprawdy znakomicie przeczytaną przez Panią Beatę Rybotycką.
Tak więc na początek ocena lektora: daję tej pani 10 punktów na 10 możliwych. Lepiej tego przeczytać się nie da, nie wyobrażam sobie nawet jak to mógłby ktokolwiek zrobić lepiej. Zatem polecam zapoznanie się z tą książką w tej formie, doprawdy znakomitej.
Teraz przejdziemy do oceny samej książki.
Na początek to co najłatwiejsze: forma przekazu. Duże poczucie humoru (plus), bardzo wysoki poziom złośliwego cynizmu (dla mnie plus z minusem), niezłe pomysły „klasyfikacji ogierów” podług najróżniejszych kryteriów, w różnych kategoriach (plus). Wysoki poziom zgorzknienia przebijający się z kart tej książki pod płaszczykiem cynicznego humoru (za zgorzknienie - minus). Wrażenie ogólne - coś jakby ta książka była formą odreagowania i odkompleksienia w związku z nieudanymi epizodami z własnego życia, które ku przestrodze mają służyć przekazywaniu swoich doświadczeń...

Fragile | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Pozycja bardzo nierówna, momenty (całkiem długie) płaczu ze śmiechu przeplatane z chwilami (na szczęście rzadszymi) zmęczenia lekturą nieco powtarzalną i przynudnawą