Przewodnik ksenofoba. Włosi

Wydawnictwo: Finebooks
The Xenophobe's Guide to The Italians
popularnonaukowe
Tedsan

"Przewodnik ksenofoba" to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autor pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Włochów czynią ich Włochami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

źródło opisu: http://www.empik.com/wlosi-przewodnik-ksenofoba-so...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/wlosi-przewodnik-ksenofoba-so...»

Jacek | 2016-12-18
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Jakże wiele ciekawych i nie zawsze uświadamianych rzeczy można się dowiedzieć o Włochach z tej małej książeczki! Nie, nie będę cytować, bo zamierzam co bardziej trafne i zabawne fragmenty wkrótce dodać. Tutaj tylko chcę zauważyć, że z dużym dowcipem i umiejętnością obserwacji Martin Solly przedstawił Włochów w różnych sytuacjach życiowych, ich zachowanie, charakter, zalety, wady i obsesje. Dlatego warto sobie uprzytomnić, jacy są mieszkańcy Italii. I dlaczego tak się różnią między sobą. Kolejny, dobrze napisany Przewodnik ksenofoba.

Bilbo | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Chciałabym zobaczyć Włochy. Chciałabym nauczyć się języka włoskiego. Chciałabym. A że swych chęci nie kryję, otrzymałam w prezencie właśnie tę książeczkę. Niepozorną, niewielką, ale jakże pouczającą. Czy Włosi są właśnie tacy, jak ich przedstawiono tutaj - nie wiem, ale mam nadzieję, że będę miała okazję to sprawdzić. Czyta się z wielką przyjemnością, więc polecam.

kretek | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Małą książka, która w przystępny i zabawny sposób opisuje Włochy i Włochów. Znajdują się tam podstawowe informacje, więc dla osób, które coś o Włoszech wiedzą/bywały tam raczej nie będzie ciekawą lekturą. Ale ta seria chyba z założenia "ma oświecać" o najbardziej podstawowych kwestiach związanych z danym krajem.

Aleksandraczyta | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

W książeczce znaleźć można wiele trafnych spostrzeżeń, ale brakuje tu odrobiny humoru. Jako miośniczka Włoch oczekiwałam czegoś więcej.

nephi | 2017-10-30
Na półkach: Przeczytane, Podróże, 2017