Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Finebooks
Xenophobe’s Guide to the Icelanders
Islandia, ksenofobia, Skandynawia, dorsz
Toy

"Przewodnik ksenofoba" to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Islandczyków czynią ich Islandczykami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

źródło opisu: http://www.empik.com/poradnik-ksenofoba-islandczyc...(?)

źródło okładki: oficjalna strona wydawnictwa na Facebooku

Jacek | 2017-07-30
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 29 lipca 2017

Treść typowa dla całej serii. Może mniej dowcipna albo inny typ humoru autora - w każdym razie czyta się lekko i szybko, ale bywały już lepsze Przewodniki ksenofoba.
Warto jednak poczytać. Po lekturze nasunęło mi się takie skojarzenie - ale ci Islandczycy są porąbani. Dlaczego? Przeczytajcie.

Oklahoma | 2016-12-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Zdecydowanie najlepszy "Przewodnik ksenofoba", jaki do tej pory czytałam! Napisany z cudownym, angielskim humorem. Śmiałam się co kilka stron, a po przeczytaniu jeszcze długo przeglądałam najzabawniejsze fragmenty. Magia Islandii i Islandczyków :)

| 2011-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Książka z serii "Poradnik ksenofoba- ..." - lekko humorystycznie, ale dosadnie i rzetelnie traktuje o Islandii, Islandczykach - ich zachowaniach, poglądach, zwyczajach.
Polecam pasjonatom Islandii, jak i przeciwnikom, oraz osobom, które wybrały sobie właśnie Islandię jako kraj gdzie chcą spędzić wakacje.

a_Olasdottir | 2017-09-23

Zdecydowanie dla czytelników z dystansem. Lubię tę serię, choć żywi się stereotypami. Ale dzięki czytelnej, zamierzonej idei można do niej podejść na luzie i poznając mimochodem kilka ciekawostek, samemu przejrzeć się w krzywym lustrze schematów. Nieobowiązkowe, ale zabawne :)

ciekawa lekturka, przybliża w humorystyczny sposób kulturę islandczyków.
przeczytałam w oryginale - jezyku angielskim.

agni | 2017-09-20
Przeczytana: 2014 rok

Przeczytałam już sporo czasu temu, więc daję "zachowawczą" liczbę gwiazdek, pamiętając, że świetnie się bawiłam przy tej lekturze, i że, zarazem, nie było tu nic powalającego.
Polecam wybierającym się do Islandii!

Wanilka | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Fajnie się czyta, ciekawe informacje, dużo ciekawostek ale pozostawia pewien niedosyt.

Leszczu | 2018-01-28
neska | 2018-01-15