Koszmarny Karolek i nawiedzony dom

Tłumaczenie: Maria Makuch
Cykl: Koszmarny Karolek (tom 6)
Wydawnictwo: Znak
Horrid Henry's Haunted House
Sobka

Koszmarny Karolek ma głowę pełną koszmarnych pomysłów, które pomagają mu zrealizować jego koleżanki i koledzy z klasy: Wredna Wandzia, Bezwzględny Bolo, Chciwy Henio i Muskularny Miecio. Wszystko psuje młodszy brat Karolka - Doskonały Damianek. Czy chcielibyście dowiedzieć się: - jak zostać wyłącznym właścicielem telewizyjnego pilota? - jak poradzić sobie z upiorem w szafie? - jak...

Czy chcielibyście dowiedzieć się:
- jak zostać wyłącznym właścicielem telewizyjnego pilota?
- jak poradzić sobie z upiorem w szafie?
- jak przeprowadzić błyskawiczne zmiany w programie telewizyjnym?

Jeśli tak, to sięgnijcie do cyklu książeczek o przygodach Koszmarnego Karolka, okropnego synka rodziców, którzy pragną uczynić z niego grzecznego chłopca i nie zawsze im się to udaje...

źródło opisu: wydawnictwo Znak, 2002

źródło okładki: www.znak.com.pl

Książeczka dla dzieci z cyklu przygód Koszmarnego Karolka i równie zabawnie nazwanych jego przyjaciół i wrogów.
Na jej króciutką treść składają się bogato ilustrowane cztery śmieszne historyjki z Karolkiem w roli głównej. Tematy tych perypetii zaczerpnięte są z życia rodzinnego i szkolnego bohatera – psotnika.
Rodzice nie potrafią utemperować tego rozrabiaki i wykorzenić złych cech jego charakteru. Na każdym kroku stawiają mu, jako wzór postępowania, młodszego braciszka – Doskonałego Damianka. Przynosi to wręcz odwrotny skutek i pogłębia konflikt między braćmi.
Dydaktycznym celem autorki było ukazanie i ośmieszenie wad Karolka i jego niewłaściwego zachowania. Czy to osiągnęła?
Przedstawione tu sytuacje mogą stać się dla czytelnika poniekąd instruktażem cwaniactwa, a Karolek na pewno budzi większą sympatię u dzieci, niż układny i za bardzo cukierkowaty Damianek.
Książka porusza problemy występujące we współczesnej szkole i rodzinie, potępia uzależnienie dzieci od telewizji. Ale z...

Wybebeszamy_książki | 2016-08-26

Witch | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Ale się wystraszyli ^^

Alexxx | 2013-03-31
Przeczytana: 2008 rok

Całkiem o.k Krótka historyjka na nudę- nic specjalnego.

Sakuya | 2012-08-05

Przypomina mi się dzieciństwo :D

Natalia | 2012-08-22

Uwielbiałam czytać o przygodach Karolka, kiedy byłam młodsza ;-) Zresztą teraz też co jakiś czas lubię do nich wrócić :)

AgnElsha | 2015-06-30
Na półkach: Przeczytane, Inne

Zabawna książka dla dzieci ze starszych klas podstawówki, chociaż trochę nie wychowawcza.

ewka | 2014-08-18

bardzo śmieszne jak dla mojego dziecka

vikab | 2013-10-11
Przeczytana: październik 2011

Pierwszy Karolek którego przeczytałam.

Michałka | 2019-02-24
Przeczytana: maj 2018