Kapitan Ksin Fergo

Cykl: Saga o kotołaku (tom 4)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Ksin
kotołak, redren, suminor
Radogost

Redren słuchał tego z osłupieniem i szeroko otwartymi oczami. - Państwo wampirów i strzyg...?! - wyszeptał zdławionym głosem. - Tak, panie, tłumaczę wszytko co do słowa - odezwał się Rodmin. - Wielka Matka uważa, iż nie może być tak, że nadistoty kryją się w norach i lasach, a nędzni ludzie tępią je i prześladują. Czas skończyć z takimi prawami. Wielka Matka chce stworzyć nowe; wedle nich...

Redren słuchał tego z osłupieniem i szeroko otwartymi oczami.
- Państwo wampirów i strzyg...?! - wyszeptał zdławionym głosem.
- Tak, panie, tłumaczę wszytko co do słowa - odezwał się Rodmin. - Wielka Matka uważa, iż nie może być tak, że nadistoty kryją się w norach i lasach, a nędzni ludzie tępią je i prześladują. Czas skończyć z takimi prawami. Wielka Matka chce stworzyć nowe; wedle nich nagrodą za zasługi za życia będzie prawo żywota po śmierci...
- Wystarczy, dość! - Redren ukrył twarz w dłoniach.
Strzyga powoli, majestatycznie ruszyła do wyjścia. Ktoś musiał podsłuchiwać pod drzwiami, gdyż usłużnie otwarto je przed nią. Wyszła na korytarz, a wtedy stłoczeni na nim żołnierze rozstąpili się pośpiesznie formując podwójny szpaler. Kiedy znalazła się między nimi, padł służalczy rozkaz: - Przed siebie broń!
Szybki metaliczny szczęk rozległ się w chwili, gdy gwardia oddawała honory...

źródło opisu: Copernicus Corporation, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kserkses | 2018-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2018

nom... przecztałem

Zoltar | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

"KSIN" to rozrywka. To fantasy, które wykorzystano w 100% jako nowoczesną bajkę z morałem. Owszem, bajkę dla dorosłych, ale też bez przesady: Co (być może) mogło swego czasu wywołać dreszczyk erotycznych emocji, "spływa" po dzisiejszym czytelniku jak woda po kaczce.
O wiele bardziej zainteresował mnie rozwój kotołaka Ksina: Od morderczej bestii, okiełznanej jedynie przez miłość przybranej matki, poprzez żołnierza, chroniącego ludzi przed innymi "potworami", aż do uważnego obserwatora swego świata, do "kotołaka renesansowego".
Całość, choć zalicza się bez wątpienia do sektora rozrywkowego w stylu "Przygoda - awantura - sensacja", stanowi przyjemny w lekturze fundament dla dalszych, być może bardziej wymagających tematów fantasy.

Robert Michałek | 2017-03-19
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 19 marca 2017

Kolejny Tom przygód kotołaka ksina w tej części kotołak zmierzy się z matką króla redrena czy zwycięży zobacz. Książka bardzo mi się podobała jak i poprzednie klimatyczne fantasy z dozą erotyzmu. Fajne fantasy dla dorosłych. Polecam

Marienwerder | 2016-02-16

Klasyka dark fantasy. Sapkowski i jego przygody wiedźmak, to mizerność przy PRZYGODACH kotołaka Ksina.
Wydanie okraszone przecudownymi rycinami, których brak w re-edycjach.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1989 rok

Ale się naśmiałem czytając Ksina! Super zabawna książka o kotołaku (o wiele zabawniejsza niż wiedźmin). Szkoda, że już jej nie mam, bym chętnie do niej wrócił. :-)

skory | 2014-04-09
Przeczytana: 02 stycznia 2003

Jedna z moich ulubionych książek, przeczytana jednym tchem.

Radogost | 2011-08-17
Przeczytana: 31 maja 2011

Kolejna z przygód Ksina. Tym razem poznamy pochodzenie strzygi Różanookiej która jest bohaterką następnego tomu sagi.

Znów wartka akcja, strzygi, wilkołaki, trochę erotyzmu i przemocy. A więc ciekawe fantasy dla dorosłych.