Psychologia terroryzmu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Psychology of Terrorism
978-83-01-15391-5
Adam

Książka prezentuje krytyczną analizę obecnego stanu wiedzy i badań dotyczących psychologii terroryzmu. Autor rozważa terroryzm jako proces i bada jego 3 główne fazy: angażowania się, pozostawania zaangażowanym (bycie terrorystą) i odchodzenia od terroryzmu na podstawie przeprowadzonych wywiadów i analiz zeznań. Autor pokazuje osobisty i społeczny kontekst terroryzmu. Prezentuje i wyjaśnia to...

Autor pokazuje osobisty i społeczny kontekst terroryzmu. Prezentuje i wyjaśnia to zjawisko w odniesieniu do przestępstw kryminalnych, strategii wojennej oraz walki politycznej. Przekonuje, że terroryzm zależy m.in. od interakcji czynników społecznych i kulturowych oraz tradycji rozwiązywania problemów politycznych. Opisuje warunki skutecznego działania organizacji terrorystycznej.

Nowa psychologia terroryzmu, proponowana przez Horgana, jest ważna nie tylko dla psychologów społecznych, ale również dla specjalistów z zakresu psychologii sądowej, kryminologii i resocjalizacji, jako że mechanizmy sprzyjające zaangażowaniu w działalność terrorystyczną mają swoje przełożenie na wszelką formę uczestnictwa w organizacjach przestępczych.

Polskie tłumaczenie opracował naukowo prof. Adam Frączek.

Książka przeznaczona dla studentów psychologii, socjologii, pedagogiki i innych nauk społecznych; dla zainteresowanych tematem terroryzmu, a także dla specjalistów z zakresu psychologii sądowej, kryminologii i resocjalizacji.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6765/psychologia-terroryzmu.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6765/psychologia-terroryzmu.html

thepennywise | 2015-05-01
Przeczytana: 2010 rok