Słodko-gorzka ojczyzna. Raport z serca Turcji

Okładka książki Słodko-gorzka ojczyzna. Raport z serca Turcji
Necla Kelek Wydawnictwo: Czarne Seria: Reportaż reportaż
280 str. 4 godz. 40 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Reportaż
Tytuł oryginału:
Bittersüsse Haimat. Bericht aus dem Inneren der Türkei.
Wydawnictwo:
Czarne
Data wydania:
2011-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-10-01
Liczba stron:
280
Czas czytania
4 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375362824
Tłumacz:
Elżbieta Kalinowska-Styczeń
Tagi:
Turcja kultura tradycja nowoczesność zmiany islam
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
192 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
135
130

Na półkach: ,

Książka Necli Kelek została wydana po raz pierwszy w 2008 roku, kiedy jeszcze Erdogan udawał (choć trochę) demokratę. Jednak Kelek nie jest naiwna i podróżując przez swoją ojczystą Turcję pokazuje jakim kłamstwem są zarówno rzekoma demokratyzacja jak i "umiarkowany islam" w Turcji. Czy państwo może być uznane za demokratyczne, jeśli połowa społeczeństwa jest tak naprawdę zniewolona (kobiety)?
Autorka powinna zmienić tytuł książki na "Gorzka ojczyzna". W jej opisach słodkie są tylko pyszne, tureckie desery, które opisuję. Poza tym jest bardzo gorzko. Postępująca islamizacja kraju, zniewolenie kobiet, zbrodnie honorowe, niewydolna gospodarka, omijanie prawa na każdym kroku, przemilczane ludobójstwa to tematy, które porusza w swojej książce i które według niej powodują, że Turcja nie powinna stać się częścią UE. Słusznie. Ale myślę, że Turcja poprzez represje Erdogana sama się zaorała i nikt nie chce już jej w Europie.
Czytając tą książkę cały czas myślałam o Polsce. Czy ona przypadkiem nie ma wiele wspólnego w Turcją, oczywiście trzymając pewną miarę? Czy w Polsce nie następuje klerykalizacja naszego państwa, a fundamentaliści nie próbują zaostrzać prawa na swoją modłę? Czy nie omija się prawa i nie niewoli się kobiet? Oczywiście w Polsce nie ma przemilczanych ludobójstw (jak np. to Ormian), zbrodni honorowych czy przestarzałej gospodarki (powiedzmy), ale jednak nie wszystko jest w porządku.

Książka Necli Kelek została wydana po raz pierwszy w 2008 roku, kiedy jeszcze Erdogan udawał (choć trochę) demokratę. Jednak Kelek nie jest naiwna i podróżując przez swoją ojczystą Turcję pokazuje jakim kłamstwem są zarówno rzekoma demokratyzacja jak i "umiarkowany islam" w Turcji. Czy państwo może być uznane za demokratyczne, jeśli połowa społeczeństwa jest tak naprawdę...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    551
  • Przeczytane
    310
  • Posiadam
    66
  • Turcja
    16
  • Reportaż
    13
  • Ulubione
    7
  • Literatura faktu
    6
  • Czarne
    6
  • 2013
    5
  • Teraz czytam
    5

Cytaty

Więcej
Necla Kelek Słodko-gorzka ojczyzna. Raport z serca Turcji Zobacz więcej
Necla Kelek Słodko-gorzka ojczyzna. Raport z serca Turcji Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także