Necla Kelek

- Pisze książki: literatura faktu więcej mniej
- Urodzona: 31 grudnia 1957
Necla Kelek (ur. 1957 w Stambule), przyjechała do Niemiec jako dziesięciolatka. Jest socjolożką, w swoich badaniach zajmuje się religią i migracją. Publikuje m.in. w "FAZ", "taz" i "Emmie". Jest stałym członkiem Niemieckiej Konferencji Islamskiej, mieszka w Berlinie. Jej książki: Die fremde Braut. Bericht aus dem Inneren des türkischen Lebens in Deutschland ("Panna młoda z eksportu. Raport z o życiu Turków w Niemczech"), która sprzedała się w nakładzie dwustu tysięcy egzemplarzy, Die verlorenen Söhne ("Synowie marnotrawni") i Słodko-gorzka ojczyzna miały znaczący wpływ na toczącą się w ostatnich latach w Niemczech dyskusję na temat integracji i islamu. Jest laureatką licznych nagród m.in. Nagrody im. Rodzeństwa Schollów (2005), międzynarodowej nagrody literackiej CORINE (2006) i Nagrody im. Hildegardy von Bingen (2009).
- 217 przeczytało książki autora
- 483 chce przeczytać książki autora
Wszystkie książki i czasopisma
Cytaty
Kto zamyka się przed innymi, traci szansę rozwoju- to dotyczy zresztą obu stron, tych, którzy przyjeżdżają, i tych którzy przyjmują. Bo także społeczeństwo przyjmujące musi być otwarte na zmiany.
Kto zamyka się przed innymi, traci szansę rozwoju- to dotyczy zresztą obu stron, tych, którzy przyjeżdżają, i tych którzy przyjmują. Bo takż...
Rozwiń ZwińBosfor jest jak rzeka o przejrzystości oceanu, rzeka ze słoną wodą, łącząca dwa morza, płynąca między dwoma kontynentami, każdy zakątek jest tu malowniczy, każde miejsce historyczne, tu Orient zaleca się do Europy i śni, że jest władcą - pisał Hans Christian Andersen w wydanym w 1842 roku Bazarze poety. Miasto nad Bosforem zawsze inspirowało poetów i muzyków.
Bosfor jest jak rzeka o przejrzystości oceanu, rzeka ze słoną wodą, łącząca dwa morza, płynąca między dwoma kontynentami, każdy zakątek jest...
Rozwiń Zwiń