Sennik. Porady praktyczne

Tłumaczenie: Anna Zdziemborska
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Field Guide to Dreams
978-83-7708-124-2

Oto kompletny przewodnik systematyzujący i interpretujący symbole pojawiające się w marzeniach sennych: od spadania do latania! Marzenia senne bywają tajemnicze, emocjonujące i przerażające – ale nie muszą być niezrozumiałe. Za pomocą Sennika poznasz znaczenia ukryte w tych zagadkowych przekazach podświadomości. Jeżeli, na przykład śnisz o tym, że stoisz nago w sali lekcyjnej swojej szkoły...

Marzenia senne bywają tajemnicze, emocjonujące i przerażające – ale nie muszą być niezrozumiałe. Za pomocą Sennika poznasz znaczenia ukryte w tych zagadkowych przekazach podświadomości. Jeżeli, na przykład śnisz o tym, że stoisz nago w sali lekcyjnej swojej szkoły średniej, być może nie jesteś przekonany o słuszności ostatnio podjętej decyzji. Natomiast znalezienie we śnie zakopanego skarbu może wskazywać na ukryte zdolności lub wiedzę.
Hasła opisują najbardziej dominujący symbol pojawiający się we śnie (np. zwierzęta, jaskinie, szpitale, nauczyciele), a każda kolorowa ilustracja odnosi się do pełnego opisu marzenia sennego. Znajdziesz tu również klucze do interpretacji i wyjaśnienie, dlaczego dany sen czasem powraca. Dowiesz się też, jak poszczególne marzenia senne mógłby zinterpretować Freud i Jung, a także poznasz czasem niezwykły, a często odkrywczy, kontekst historyczny i kulturowy. Z Sennikiem na nocnej szafce nigdy nie będziesz miał wątpliwości, czy cygaro znaczy coś więcej niż cygaro!

źródło opisu: Wydawnictwo Olesiejuk, 2011.

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/zobacz/single/sennik-porad...»

Natala | 2013-09-24

Takie małe kompendium analizy snów.
Lapidarne analizy i interpretacje snów wg Junga i Freuda, ale także kontekst historyczny i kulturowy.
Stron 280, mała poręczna książka do torebki.
Wprowadzenie, dlaczego śnimy,krótka historia analizy snu, i przewodnik po snach. Około 270 symboli sennych, niewiele, lecz to te,o których śnimy najczęściej. Nie ma co się bulwersować ,że "tak mało tego", bo to nie Sennik Egipski czy inny większy tom.
Tutaj są krótkie analizy,a przecież każdy z nas potrafi resztę dointerpretować już na podstawie własnych przeżyć, emocji i fantazji :)

buraukkaforesee | 2015-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Jeśli już ktoś bardzo interesuje się znaczeniem snów to polecam. Tylko najlepiej omijać wszelkie Freudowskie opinie, bo i tak wiadomo, że tylko o jedno mu chodzi...

| 2012-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Za mało szczegółowe interpretacje symboli występujących w snach

orchideaidea | 2015-03-15
Przeczytana: 15 marca 2015