Rozdarte dusze

Tłumaczenie: Kinga Kwaterska
Cykl: Akademia mroku (tom 3)
Wydawnictwo: MAK Verlag
Darke Academy. Divided Souls
Sherry

„Czasami, Cassie, ludzie, których kochasz, mogą być najgroźniejszymi wrogami…” Śmierć podąża za akademią do Stambułu. Niewidoczny łowca atakuje z ukrycia. Cassie Bell jest zafascynowana pięknem miasta, ale nie ma czasu na cieszenie się urokliwą scenerią. Rozdarta między starą miłością a nowym romansem, musi też wybrać między elitarnym światem Wybranych a lojalnością wobec najlepszych przyjaciół. Tymczasem Wybranych przez cały czas śledzi zabójca. A jak odkryje Casusie – nikt nie jest poza podejrzeniem… „BĘDZIESZ GOTOWA UMRZEĆ, ŻEBY ZOSTAĆ WYBRANĄ”

źródło opisu: MAK Verlag, 2012

Monika | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Moja przygoda z Akademią Mroku została zakończona, na szczęście. Zmęczyło mnie czytanie tej serii, chyba głównie przez Cassie.

Oh, jakie to było zaskakujące (NIE), że biedna dziewczyna na stypendium staje się Wybraną i to jeszcze o największej mocy (nie licząc Ranjit'a).
Zachowanie głównej bohaterki przyprawiało mnie o ból głowy.

Książka dosyć ckliwa, ale przeczytałam trzy części i nie wzbudziła we mnie zachwytu. Nie zaprzeczę, że na nudne wieczory jest w sam raz.

Izzu | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 lutego 2013

Już od pierwszej części tej książki wiedziałam, że polubię główną bohaterkę. Zaczynając tą książkę nie wiedziałam, że nie będę się mogła od niej oderwać. Wciągnęła mnie strasznie. Jeszcze długo po jej odłożeniu byłam myślami z Cassandrą i jej przyjaciółmi. Szkoda tylko, że skończyła się właśnie w ten sposób. Mimo wszystko polecam wszystkie części tej serii.

Camilla | 2013-07-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ღ
Przeczytana: 31 lipca 2013

Trzecia część nie wiele różni się od dwóch poprzednich.
Akcja nadal trzyma w napięciu, do końca nie wiadomo co się stanie, komu ufać, a komu nie.
Zakończenie jest natomiast zaskakujące, nie łatwe do przewidzenia chociaż pod koniec tworzyły mi się jakieś przypuszczenia, kończy się jednak inaczej niż przypuszczałam. Czuję lekki niedosyt.
Jednocześnie uważam, czas spędzony nad ta trylogią za udany i nie żałuję zakupu książek.

Agnieszka | 2015-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Przyznam szczerze że ta część ciągła się w nieskończoność, Cassie rozdarta między jednym a drugim ideałem czającym się w szeregach wybranych. Ostatnie starcie okazało się jednak dość ciekawe, mimo że okazana litość doprowadziła do śmierci kolejnego śmiertelnego...
Przyznam że jako przewodnik turystyczny po Stambule, czytelnik nie miał by większych problemów ze zgubieniem się ;)

Magdalena | 2017-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2017

"Rozdarte Dusze", to trzeci i zarazem ostatni wydany w Polsce tom sagi o Wybranych. Tym razem szkoła przenosi się do Stambułu i odkrywa przed nami piękno egzotycznej Turcji. Muszę przyznać, że niezwykle podoba mi się pomysł autorki, by w każdym tomie przenosić Akademię w inne piękne miejsce. Dzięki temu zabiegowi saga nie nudzi się, a czytelnik może zanurzyć się w klimacie tych niezwykłych miast.
"Rozdarte Dusze" podobała mi się nieco mniej, aczkolwiek nie dlatego, że książka jest gorzej napisana, ale dlatego, że zarówno Cassie, jak i jej przyjaciółka, oddalają się od siebie i od swoich ukochanych, przez większą część książki nie mają z nimi kontaktu. A szkoda, bo bardzo ich polubiłam, szczególnie Ranjita. Ten ostatni z resztą jeszcze bardziej poszerzy przepaść między Cassie, ku mojemu ubolewaniu.
Powieść podobnie jak poprzedniczki buduje stopniowo napięcie, odkrywając powoli karty.
Pomimo tych kilku niedogodności, książkę oceniam jako bardzo dobrą, a całą sagę poleciłam wszystkim...

Cassandra | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Po przeczytaniu "Akademia Mroku Rozdarte Dusze" poczułam się dużo lepiej, ze względu na to, że część 2 nie spełniła moich oczekiwań odnośnie jednej sprawy. Z niecierpliwością będę czekała na czwartą część, ponieważ liczę, że Cassie i Ranjit będą jeszcze razem. Bardzo polubiłam bohaterów książki i ich niezwykłe charaktery. Po przeczytaniu pierwszej części byłam całkowicie zafascynowana dlatego czuję teraz wielki niedosyt. Mam nadzieję, że następny tom przebije wszystkie inne i w końcu stanie się to czego tak bardzo oczekuje. Książkę oczywiście gorąco polecam, gdyż każdemu mogą towarzyszyć inne odczucia po przeczytaniu cyklu "akademii mroku". Fabuła książki pomimo moich uwag jest bardzo ale to bardzo ciekawa i emocjonująca. Mimo tego, że Ranjit i Cassie nie są jak na razie razem nadal bardzo na to liczę i cieszę się, że ta książka przykuła moją uwagę kiedy spędzałam czas w bibliotece. :)

Izzy | 2013-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2013

Wszystko co trzeba wiedzieć o tym cyklu i tej części.. : :D
Reakcje czytelników czytających cykl Akademii Mroku:
Przy pierwszej części: No w sumie ciekawa... Zobaczymy jak będzie przy następnej części.
Druga część: Ooo...Robi się naprawdę interesująco, wciąga niesamowicie, muszę zacząć następną część.
Trzecia cześć: O jezuśku..!!! Kiedy wydadzą czwarty tom!? Boska..!!!

Selena | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Po zapoznaniu się z większą liczbą książek, powoli zapominam o przeczytanych szczegółach, a w głowie pozostaje jedynie ogólny zarys fabuły. Jednak mimo to jestem w stanie przypomnieć sobie co w danej książce mnie śmieszyło, szczególnie przypadło do gustu, albo mi się nie podobało.
Seria Akademii Mroku jest pod tym względem wyjątkowa, gdyż mam wrażenie, że są to książki o niczym. Sięgając po trzeci tom pamiętałam jedynie, że w każdym semestrze tytułowa Akademia przenosi się do innego miejsca, tzw. Wybrani to tak naprawdę nosiciele duchów, - a nie wampiry o czym często zapominałam - byłam świadoma występowania nijakiego wątku miłosnego, słabo opisanej przyjaźni oraz tego, że książka przypomina nieco kryminał ze swoimi tajemnicami.
Krótko mówiąc Akademia Mroku nie zachwyciła mnie, a jedynym powodem tego, że sięgałam po kolejne części była zwykła ciekawość, nikła nadzieja, że dalej będzie lepiej oraz to, że lubię kończyć to co zaczęłam.
Ostatnio jednak napotykam się na tyle,...

Paulina | 2015-07-30

III tom "Akademii Mroku" okazał się wielkim sukcesem! Dzięki wartkiej akcji i nie trzymania się schematów pani Poole odniosła duży sukces. Lektura wciąga i nie chce wypuścić ze swoich szponów. Satysfakcjonująca ilość zwrotów akcji sprawia, że jesteśmy świadomi dzianej się akcji i drżymy z oczekiwania na to, co przyniesie nam treść następnej strony.
Zmieniła się też główna bohaterka. Cassie zyskała więcej pewności siebie (z małą pomocą Estelle) i zaczęła bardziej nad sobą panować.
Tytuł warty przeczytania. Godnie reprezentuje cykl, a nawet zawyża średnią. Wszystkie osoby, które zastanawiają się nad przeczytaniem tej pozycji, powinny od razu wziąć książkę do ręki i odgrodzić się od świata zewnętrznęgo.

Maureen | 2013-07-25
Przeczytana: 24 czerwca 2013

„Rozdarte dusze” to bardzo klimatyczny tom, w którym Autorka przenosi nas do egzotycznego Stambułu, pełnego niezwykłych budowli, ale i kryjącego tajemnice. Historia jest barwna i bardzo malowniczo opowiedziana. Lekka i przyjemna lektura na popołudnie. Może nie powala na kolana, ale czyta się ją z zainteresowaniem. Polubiłam sympatyczne dzieciaki z Akademii Drake’a :)