Dolina śmierci

Tłumaczenie: Mira Weber
Cykl: Nowe Przygody Trzech Detektywów (tom 3)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Rough Stuff
papalotl

Czy znasz pasjonujące książki sygnowane nazwiskiem Alfreda Hitchcocka o przygodach Trzech Detektywów? Książki te tworzą najpopularniejszy amerykański cykl powieści dla młodych czytelników. Ich bohaterami są trzej detektywi-amatorzy: Jupiter, Pete i Bob, mieszkańcy kalifornijskiego miasteczka Rocky Beach.

źródło okładki: http://www.webook.pl/images/okladki/0000/029/756d8...»

PABLOPAN | 2012-05-04

Przygody Trzech Detektywów to bardzo dobra seria dla młodzieży.

książek: 2080
Marianna | 2016-04-18
Przeczytana: 18 października 2015

W ,,Dolinie śmierci" trzej siedemnastoletni detektywi wyruszają z ojcem jednego z chłopców, który jest reporterem, w podróż awionetką do Dimonds Lake. Niestety w trakcie podróży awaria samolotu powoduje, że muszą lądować w odludnym, górzystym miejscu zwanym ,,Doliną śmieci". Chłopcy są przerażeni, ale postanawiają szukać pomocy. Rozdzielają się i każdy z nich rusza w inną stronę. Jeden z młodych detektywów cudem unika śmieci, uciekając przed lawiną kamieni. Drugi z chłopców gubi się w lesie. Jednak udaje im się wrócić na miejsce wypadku. Tam odkrywają, że tata Boba zaginął. Wyruszają na poszukiwania, które kończą się fiaskiem. W międzyczasie trafiają do indiańskiej wioski, gdzie otrzymują pomoc. Jednak samochód, który udało im się pożyczyć od wodza psuje się, a chłopcy stają przed niebezpieczeństwem.... Cudem unikają spadnięcia w przepaść. Uświadamiają sobie, że ktoś życzy im śmierci, bo hamulce samochodu były uszkodzone. W trakcie wędrówki przez ,,Dolinę śmierci" trafiają na...

szalencze-wasabi | 2014-06-17

zdecydowanie jedna z najlepszych książek o przygodach Trzech Detektywów. Dobrze zrobiło tekstowi wyprowadzenie ich poza Rocky Beach. Warto, aby odświeżyć sobie wspomnienia i lata młodości :)

pozytywka_1605 | 2013-03-08

To nie tylko była ta część. Było wiele, wiele innych. Pamiętam, jako dziecko, później nastolatka - zaczytywałam się w przygodach Trzech Detektywów. Nie wiem, jak autor to robił, ale za każdym razem zaskakiwał mnie, do końca trzymał w napięciu i niepewności. Cud, miód - malina. Sympatyczny Jupiter, Peter, Bob i ich niesamowite przygody. Mam ogromny sentyment do tych książek i ... Nabrałam ochoty, żeby do nich wrócić.. ;)

Katarzynka | 2012-09-17

Literatura moich szkolnych "podstawówkowych":)lat, rewelacyjna seria dla młodzieży. Polecam!!!!

Karola | 2017-03-17
iwan | 2017-03-01