Chiny, kuchnia... tajemnice medycyny

Wydawnictwo: M&M
Chiny, kuchnia chińska, dietetyka
takisobiejac

Mamy nadzieję, że książka ta zainspiruje czytelnika do zwrócenia większej uwagi na zwyczajne sprawy codziennego życia - zazwyczaj nie dostrzegane. A przecież nawet drobiazgi mają wpływ na samopoczucie i zdrowie. Zawarte tu informacje pozwolą na zastosowanie pożywienia jako skutecznego środka profilaktycznego i terapeutycznego, często o równie silnym działaniu jak lekarstwa. Nie namawiamy...

Nie namawiamy nikogo by jadł tak samo jak Chińczycy, lecz by elastycznie dostosował prezentowaną tu tradycyjną chińską wiedzę medyczną i dietetyczną do sposobów odżywiania się właściwych dla naszego kraju.

źródło opisu: Wydawnictwo M & M, 1990

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

sikora | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Daje wysoką ocenie, ponieważ to pierwsza książka którą przeczytałam o takiej tematyce i fajnie mnie wciągnęła w te klimaty:) Teraz mam ochote na więcej! Jestem świeżo po przeczytaniu ostatniego akapitu tej książki i moja pierwsza myśl po skończeniu czytania jest następująca: już mnie nie dziwi dlaczego ludzie z dalekiego wschodu stosujący sie do takiego trybu życia który został opisany w książce dożywają 120 lat, natomiast polacy ledwo 70-80lat :) Jeśli ktoś sie tą tematyka nigdy nie interesował, to myśle że to jest dobra propozycja na początek:)

Vanyaquetta | 2016-07-02
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia