Tybet

Książka jest przypisana do serii/cyklu "wyprawy marzeń". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-179-6
tybet, przewodnik, pascal
kasiaman55

Autorzy albumów, jak choćby Elżbieta Dzikowska- podróżnik, reżyser, operator filmów dokumentalnych, fotografik, autor książek o sztuce i o tematyce podróżniczej, Zdzisław Preisner - doktor geografii i członek prestiżowego The Explorers Club, czy popularny dziennikarz telewizyjny i egiptolog - Jarosław Kret zafascynowany Ziemią Świętą oraz Marek Kalmus - znawca Tybetu, poznają i opisują świat piórem i aparatem fotograficznym. Dzięki nim możemy stanąć na Machu Picchu, Świętej Ziemi czy na Dachu Świata, w Dolinie Katmandu, nad którą górują oczy Buddy Wszechwidzącego, albo nad Żółtą Rzeką zwaną Matką Chin... Oni również, ze względu na podróżnicze doświadczenie i wiedzę, gwarantują, że pięknie wydane albumy są niezwykle ciekawe.

Marek Kalmus, autor albumu Tybet, który podróżuje po tym regionie od 20 lat, prezentuje drogę z Katmandu do Lhasy - Miasta Bogów, i do miejsc mało znanych lub zapomnianych, jak również prowadzi w głąb historii do czasów imperialnej potęgi w pierwszym tysiącleciu, a także władzy wielkich klasztorów w czasach późniejszych opisując drogę duchową tybetańskich buddystów i najważniejsze miejsca ich pielgrzymek.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1739

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1739