Miedzynarodowa ochrona pracownikow migrujacych. Geneza, Instytucje, Oddzialywanie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
978-83-235-0742-0
Majka

Niniejsza publikacja stanowi drugą w literaturze przedmiotu próbę całościowego spojrzenia na zagadnienie międzynarodowej ochrony pracowników migrujących. Praca podejmuje niezwykle aktualne obecnie zagadnienie, zwłaszcza w kontekście sytuacji Polski jako państwa członkowskiego Unii Europejskiej, którego obywateli cechuje duża skala podejmowanych ruchów migracyjnych, w szczególności tych o...

Praca podejmuje niezwykle aktualne obecnie zagadnienie, zwłaszcza w kontekście sytuacji Polski jako państwa członkowskiego Unii Europejskiej, którego obywateli cechuje duża skala podejmowanych ruchów migracyjnych, w szczególności tych o charakterze ekonomicznym. Przyczynić się ona może do lepszego zrozumienia przez polskie kręgi władzy zagadnień związanych z ochroną pracowników migrujących, w szczególności w kontekście dotyczących praw człowieka aktów prawa międzynarodowego publicznego, oraz funkcjonujących w jego ramach standardów ochrony omawianej w książce kategorii osób. Opisowy charakter pracy powinien stanowić cenną wskazówkę zarówno dla przedstawicieli środowisk naukowych, jak i kręgów politycznych w zakresie aktualnego rozumienia społecznych uwarunkowań współczesnych migracji międzynarodowych.

źródło opisu: Wydawnictwa UW