Przesiedlenia inwestycyjne. Nowa kategoria migracji przymusowych

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF
978-83-627-2671-4
Agnieszka_C

Tematem książki są przesiedlenia ludności związane z rozwojem gospodarczym. Według szacunków organizacji międzynarodowych każdego roku co najmniej 11 000 000 ludzi zostaje zmuszonych do zmiany miejsca zamieszkania w następstwie realizacji wielkich inwestycji: rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej, urbanizacji, budowy zbiorników wodnych, wycinki lasów czy wydobycia surowców. Zjawisko określane w literaturze przedmiotu mianem development induced displacement and resettlement (DIDR) stanowi dziś jedną z dominujących przyczyn migracji przymusowych.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Łośgraf 2012

źródło okładki: Oficyna Wudawnicza Łośgraf 2012