Ostatnia noc przed końcem rejsu

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
powieść polska, marynistyka
Bubełe

- No co jest? - ostro zapytał trzeci oficer. - Co się stało? - Panie trzeci... panie trzeci - marynarz powtarzał te słowa, jakby w ogóle nie mógł nic innego wykrztusić. Zdenerwowało to w końcu oficera, który huknął: - Co, do cholery? Zdążyłeś się spić przez parę minut, czy może ducha zobaczyłeś? - Gorzej, panie trzeci, gorzej niż duch - bełkotał marynarz. Nagle oparł się o koło sterowe i...

- No co jest? - ostro zapytał trzeci oficer. - Co się stało?
- Gorzej, panie trzeci, gorzej niż duch - bełkotał marynarz.
Nagle oparł się o koło sterowe i zachwiał tak, jakby za moment miał stracić przytomność...

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1980

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bubełe | 2011-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Wydawniczy bubel, brakuje wielu stron, kiedy pozostałe są dublowane, ale treść (mimo tej brakującej) niezła. Luźny peerelowski kryminał w moim guście.

1mirinda | 2014-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2014