Wzywam 07. Opowiadania milicyjne 2

Wydawnictwo: Vesper
978-83-60159-82-8
dona

Historie kryminalne gloryfikujące pracę naszych dzielnych stróżów prawa z czasów PRL, ówczesnych „detektywów” rozwiązujących trudne zagadki, często „z trupem w tle”, w sposób nie mniej interesujący niż ich współcześni odpowiednicy. Pasjonująca lektura dla wszystkich miłośników kryminałów! W tomie znalazły się opowiadania: Tajemnica starego kościółka, Ślad rękawiczki, Spokojne uzdrowisko, Bez atu.

kawon1960 | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Odpoczywając w malutkiej opolskiej wiosce wpadła mi rąk ta właśnie książka. Rodem z czasów PRL kryminał opisujący rzeczywistość lat siedemdziesiątych zeszłego stulecia. Nie jestem fanem tego typu literatury , jednak zabijając wolny czas pogrążyłem się w lekturę. Najważniejsze iż czujna milicja zawsze wytropiła sprawcę zbrodni :)

Abigail | 2013-04-14
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Książka „Wzywam 07…” zawiera cztery historie kryminalne osadzone w klimatach PRLu. „Tajemnica starego Kościółka” to opowiadanie o dwukrotnej kradzieży cennych zbiorów z Muzeum Śląskiego i o tym, że milicjanci też mogą się mylić. W opowiadaniu „Ślad rękawiczki” mamy do czynienia ze śmiercią pewnej kobiety- właścicielki pensjonatu. Kto za tym stoi i co ma z tym wspólnego dwóch świadków incydentu w barze uciekających przed milicją? W opowieści „spokojne uzdrowisko” tym razem narracja prowadzona jest nie z perspektywy stróżów prawa ale z perspektywy dziennikarza, którego próbowano pozbawić życia w pewnej zabitej deskami miejscowości. I wreszcie „Bez Atu”: Na targach poznańskich w namiocie znaleziono zwłoki mężczyzny. Morderstwo? Samobójstwo? A może nieszczęśliwy wypadek?

Tak więc w niniejszym tomie znalazły się opowiadania zróżnicowane pod względem formy i treści i jednocześnie intrygujące zagadki kryminalne znakomicie oddające klimat dawnej polskiej rzeczywistości.

burberry | 2016-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2016

Jak na ironię, jedyna książka dostępna na dołku... ;-)

apolinary | 2015-09-11
Galfryd | 2015-01-15