mewa, konik morski, skrawek nieba
Ewelina S

Dalsze losy bohaterki powieści pod tytułem "Mewy". Zośka próbuje ułożyć na nowo życie. Tymczasem z więzienia wychodzi Kostek, który postanawia ją odzyskać.

koorkowa | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Kupilam w antykwariacie, gdyz historia "mew" ktora zauroczyla mnie wiele lat temu na tyle mnie ponownie wciagnela, ze musialam przeczytac kontynuacje. Troche nuzaca historia Kostka po wyjsciu z wiezienia, dosc niewiarygodna, takie szczescie w nieszczesciu. Akcja oczywiscie dzieje sie w moim ulubionym Gdansku oraz Sopocie. Swietnie sie czyta, lekka historia, latwo sobie wyobrazalam miejsca gdyz bywalam tam kilka razy. Polecam jesli mama lub babcia ma w swojej biblioteczce a nic innego nie ma pod reka. Czytelniku nie pozalujesz :) choc lepiej czytac jako dalsza czesc Mew niz ako osobna historie.

missly | 2012-01-03
Przeczytana: 2011 rok

"Skrawek nieba" to kontynuacja "Mew". Ostatnia część to "Jolka, córka Mewy".

Wszystkie trzy traktowałam jak osobne książki, bo każda ma swój indywidualny klimat, własne miejsce w czasie i perspektywę. "Skrawek nieba" jest opisany z punktu widzenia Kostka i jest to moja ulubiona część; wypełniona tęsknotą i wspomnieniami. Realistyczna i napisana bardzo obrazowo. Warto poświęcić jej kilka chwil i przenieść się w czasie...

Monika Raj | 2012-12-01

Polecam!