Czarna owieczka

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Moje poczytajki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
978-83-10-11771-7
owieczka, Perełka, Metka
typ
papier
Barbara
6,52 (429 ocen i 31 opinii)

Opis książki

Zabawne opowiadanie o Metce, osieroconej owieczce wychowanej przez sukę razem ze szczeniakiem. Metka „spsiała” do tego stopnia, że spała w psiej budzie, obszczekiwała gości, służyła, a nawet biegała po podwórku, trzymając w zębach kość, zdobytą w bójce ze swoim przybranym psim bratem.

źródło opisu: Wydawca

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Klasyka. Książka z mojego dzieciństwa, która niesamowicie wzrusza.

Polecam czytać dzieciom.

Gustawsonek | 2013-03-30
Przeczytana: 2012 rok

To rewelacyjna książka!
nie wiem dla czego tak mi się podoba. opowiada o przygodach małej owieczki Metki, wychowywanej przez psa. jest cienka, ale ciekawa.
na pewno jeszcze raz ją wypożyczę z biblioteki i przeczytam.

Ach, to były lektury szkolne...

Aggami | 2013-07-31
Przeczytana: 2005 rok

Jest to pierwsza książka, którą przeczytałam samodzielnie.
Pamiętam, że jako uczennica pierwszej klasy podstawówki (A może nawet nie chodziłam jeszcze wtedy do szkoły? Nie pamiętam...)nie lubiłam szczególnie czytania. Mimo że płynnie to robiłam już w wieku 5 lat, nie przepadałam za czytaniem samym w sobie.
Ta książka jednak otworzyła mi drzwi do wspaniałej krainy wyobraźni. Wstyd przyznać... Nie pamiętam nawet, o czym opowiadała. Wiem tylko, że pochłonęłam ją w 20 minut (co jak na tak młody wiek było niezłym osiągnięciem), wprawiając w zdumienie rodziców. To był powód do dumy. I tak właśnie się zaczęło.

Nie ocenię tego tytułu. Po prostu wiem, że nie potrafiłabym zrobić tego subiektywnie.

„[...] niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca.” (Carlos Ruiz Zafón - Cień wiatru)
Nie wiem, czy ta książka "trafiła do mojego serca". Na pewno jednak wypełniła je dumą i dała mu trochę tej beztroskiej radości dziecka, które...

Nanatei | 2013-07-06

Pierwsza wyprawa do biblioteki. Bibliotekarka a zarazem wychowawczyni podarowała nam własnoręcznie wykonane zakładki do książki (również pierwsza w moim życiu, używam jej do dziś i przechowuję jak skarb). A potem... pierwsza lektura! Cóż za emocje! Historia tak mi przypadła do gustu, że książeczkę pochłonęłam w jedno popołudnie i zachciało mi się nawet powtórki z rozrywki.

Przydałby się egzemplarz pamiętnego wydania z 1982 roku w domowej biblioteczce. =)

Natalia | 2011-06-01

Moja ulubiona książeczka z dzieciństwa. Najpierw czytana przez Mamę, później kilkakrotnie przeze mnie. Pamiętam, że za każdym razem wzruszała mnie niesamowicie.

Książka przeze mnie bardzo kochana,gdy byłam mała, choć nie pozostawiła fabuły w pamięci.

Loncia | 2011-08-18
Przeczytana: 1998 rok

Czytałam i płakałam. I tak kilka razy z rzędu ;). Ulubiona książeczka.

Dagna | 2011-08-06
Przeczytana: 2003 rok

Moja pierwsza lektura w podstawówce ;)

Miałam przyjemność czytać tę książeczkę właśnie w tej okładce jako lekturę szkolną. Autor bez wątpienia miał talent do pisania powiastek dla dzieci. Wciąż pamiętam o czym była ta książka, eh nostalgia. Z drugiej strony nie mogę oceniać każdej książeczki przeczytanej w dzieciństwie bo za dużo by tego wyszło. :) Ta strona jest wspaniała, dzięki niej przypominam sobie moje pierwsze lektury. Myślę, że każde dziecko powinno przeczytać "Czarną owieczkę."

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   grałaś na FORTEPIANIE
  •   widziałeś GLINIANE NACZYNIA
  •   wpadł ci w ręce PĘDZEL
  •   spotkałaś UŁANA
  •   widziałaś ŻABY
SPRAWDŹ CO OZNACZA SEN

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica