Okładka książki Czarna owieczka

Czarna owieczka

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Moje poczytajki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
978-83-10-11771-7
owieczka, Perełka, Metka
typ
papier
Barbara
6.55 (380 ocen i 31 opinii)

Opis książki

Zabawne opowiadanie o Metce, osieroconej owieczce wychowanej przez sukę razem ze szczeniakiem. Metka „spsiała” do tego stopnia, że spała w psiej budzie, obszczekiwała gości, służyła, a nawet biegała po podwórku, trzymając w zębach kość, zdobytą w bójce ze swoim przybranym psim bratem.

źródło opisu: Wydawca

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Klasyka. Książka z mojego dzieciństwa, która niesamowicie wzrusza.

Polecam czytać dzieciom.

Gustawsonek | 2013-03-30
Przeczytana: 2012 rok

To rewelacyjna książka!
nie wiem dla czego tak mi się podoba. opowiada o przygodach małej owieczki Metki, wychowywanej przez psa. jest cienka, ale ciekawa.
na pewno jeszcze raz ją wypożyczę z biblioteki i przeczytam.

Ach, to były lektury szkolne...

Firmamente | 2013-07-09
Przeczytana: 1995 rok

Moja pierwsza przeczytana książka. Było to tak dawno temu, że z jej treści nic już właściwie nie pamiętam i mam tylko niejasne wspomnienie szkolnej biblioteki, z której ją wypożyczyłam, cieniutkiej książeczki (zeszytu właściwie) w błękitnej okładce z namalowaną tytułową czarną owieczką oraz czegoś bardzo wzruszającego i... łagodnego, a wszystko to na wskroś przesiąknięte wielkim sentymentem za bezpowrotnie minionymi czasami. Chciałabym jeszcze kiedyś móc do niej powrócić :)

Aggami | 2013-07-31
Przeczytana: 2005 rok

Jest to pierwsza książka, którą przeczytałam samodzielnie.
Pamiętam, że jako uczennica pierwszej klasy podstawówki (A może nawet nie chodziłam jeszcze wtedy do szkoły? Nie pamiętam...)nie lubiłam szczególnie czytania. Mimo że płynnie to robiłam już w wieku 5 lat, nie przepadałam za czytaniem samym w sobie.
Ta książka jednak otworzyła mi drzwi do wspaniałej krainy wyobraźni. Wstyd przyznać... Nie pamiętam nawet, o czym opowiadała. Wiem tylko, że pochłonęłam ją w 20 minut (co jak na tak młody wiek było niezłym osiągnięciem), wprawiając w zdumienie rodziców. To był powód do dumy. I tak właśnie się zaczęło.

Nie ocenię tego tytułu. Po prostu wiem, że nie potrafiłabym zrobić tego subiektywnie.

„[...] niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca.” (Carlos Ruiz Zafón - Cień wiatru)
Nie wiem, czy ta książka "trafiła do mojego serca". Na pewno jednak wypełniła je dumą i dała mu trochę tej beztroskiej radości dziecka, które odkryw...

Nanatei | 2013-07-06

Pierwsza wyprawa do biblioteki. Bibliotekarka a zarazem wychowawczyni podarowała nam własnoręcznie wykonane zakładki do książki (również pierwsza w moim życiu, używam jej do dziś i przechowuję jak skarb). A potem... pierwsza lektura! Cóż za emocje! Historia tak mi przypadła do gustu, że książeczkę pochłonęłam w jedno popołudnie i zachciało mi się nawet powtórki z rozrywki.

Przydałby się egzemplarz pamiętnego wydania z 1982 roku w domowej biblioteczce. =)

Natalia | 2011-06-01

Moja ulubiona książeczka z dzieciństwa. Najpierw czytana przez Mamę, później kilkakrotnie przeze mnie. Pamiętam, że za każdym razem wzruszała mnie niesamowicie.

Książka przeze mnie bardzo kochana,gdy byłam mała, choć nie pozostawiła fabuły w pamięci.

Dagna | 2011-08-06
Przeczytana: 2003 rok

Moja pierwsza lektura w podstawówce ;)

Miałam przyjemność czytać tę książeczkę właśnie w tej okładce jako lekturę szkolną. Autor bez wątpienia miał talent do pisania powiastek dla dzieci. Wciąż pamiętam o czym była ta książka, eh nostalgia. Z drugiej strony nie mogę oceniać każdej książeczki przeczytanej w dzieciństwie bo za dużo by tego wyszło. :) Ta strona jest wspaniała, dzięki niej przypominam sobie moje pierwsze lektury. Myślę, że każde dziecko powinno przeczytać "Czarną owieczkę."

Załóż konto za darmo!

56. rocznica
  • Irvine Welsh
    56. rocznica
    urodzin
    Dlaczego odrzucam świat i widzę siebie jako coś lepszego? No bo tak, to wszystko. Bo jestem kurwa lepszy i taka jest prawda.
  • Jerzy Płażewski
    90. rocznica
  • Anna Janko
    57. rocznica
    urodzin
    Książki to nie są czyjeś rzeczy, to są świadectwa rozumu. Książki, które czytasz, pozwalają zajrzeć ci do głowy i zobaczyć myśli, uczucia, intencje, potrzeby emocjonalne. jeśli czytasz namiętnie to znaczy, że tym właśnie jesteś. Jesteś autorem swoich lektur i one zawsze cię zdradzą!!!
  • Ira Levin
    85. rocznica
    urodzin
    Przyznaję, że niedo­puszczenie kobiet do życia publicznego to problem przestarzały.
  • Lolita Pille
    32. rocznica
    urodzin
    Przedwcześnie pozbawiona złudzeń, rzygam na sztuczność uczuć.
  • Jeanette Winterson
    55. rocznica
    urodzin
    Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  • Kerstin Ekman
    81. rocznica
    urodzin
    Nie mogę znaleźć innego porównania między czytaniem i jedzeniem słodyczy jak nienasycenie. Od tego, co się czyta, nie można się przecież uwolnić.
  • Cecil Scott Forester
    115. rocznica
    urodzin
    (...)był już teraz na tyle doświadczonym małżonkiem, żeby wiedzieć, że warto pozwolić żonie mówić, co tylko chce, byle sam mógł robić, na co ma ochotę
  • Jaś Kapela
    30. rocznica
    urodzin
    Wyciągnąć wnioski i umrzeć. Zawiesić rozumowanie i żyć.
  • Lloyd C. Douglas
    137. rocznica
    urodzin
    Nie trzeba wypijać trucizny anie wbijać sobie sztylet w serce, by popełnić samobójstwo. Można zabić się i chodzić dalej po świecie.
  • Theodore Dreiser
    82. rocznica
  • Cesar Millan
    45. rocznica
    urodzin
    ...zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.
  • Kazimierz Wierzyński
    120. rocznica