Socjologia rodziny. Ewolucja, historia, zróżnicowanie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Antares

Nowoczesny wykład na temat ludzkiego życia rodzinnego i jego różnorodnych form, prezentujący najważniejsze teorie i podejścia, od perspektywy ewolucyjnej zaczynając, przez informacje z zakresu antropologii i historii społecznej, a na współczesnych badaniach socjologicznych kończąc. Autor w ciekawy sposób opowiada o głównych procesach wewnątrzrodzinnych, przedstawia ewolucyjne ramy rodziny, a także pasjonującą historię rodziny w kulturze zachodniej, zatrzymując się na współczesnych przemianach, przez wielu interpretowanych jako "kryzys rodziny". Ta bogato ilustrowana, pełna przykładów z życia codziennego książka zainteresuje nie tylko studentów nauk społecznych i humanistycznych, ale również wszystkich zastanawiających się nad kierunkami zmian życia rodzinnego.

źródło opisu: PWN, 2010

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/65441/socjologia-rodziny.html

Sabrina | 2015-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2015

Fragment przeczytany na potrzeby egzaminu. Książka bardzo ciekawa choć trudna.

książek: 2061
AnnaSikorska | 2015-11-29

Bardzo dobre, szerokie spojrzenie na rodzinę

książek: 1905
krzysiu966 | 2015-07-26