Caro Michele
Hania

źródło okładki: Państ. Instytut Wydawniczy, 1976

Krzysiek | 2016-05-19
Przeczytana: 18 maja 2016

Książka składająca się w większości z krótkich listów, jakie piszą do siebie członkowie pewnej włoskiej rodziny. Z czytanej korespondencji dowiadujemy się o relacjach łączących członków tej rodziny, o ich aktualnych przeżyciach i rozterkach a także o przeszłości całej rodziny. Piszący do siebie są w większości ludźmi nieszczęśliwymi i samotnymi. Po pisanej korespondencji widać wyraźnie, że nastąpił rozkład więzi rodzinnych pomiędzy członkami rodziny. Listy, jakie do siebie piszą, pozostają dla większości jedyną namiastką prawdziwych kontaktów i relacji. Pomimo może niezbyt optymistycznej historii lektura nie była nużąca. Jak wiele książek z serii KIK, tą uważam za wartą przeczytania.

czytankianki | 2011-12-02
Przeczytana: 03 sierpnia 2011