Democracy
adamats

Akcja powieści rozgrywa się w latach osiemdziesiątych dwudziestego stulecia w wysokich kręgach biznesu i polityki USA. Jest to historia o tych, którzy tworzą ten świat i ustalają panujące w nim reguły i o tych, którzy nie umieją znaleźć sobie w nim miejsca, mimo że zostali w nim wychowani. Wielkim atutem książki są nastrojowe opisy i oszczędne wspaniałe dialogi oraz swoiste nowatorstwo formalne polegające na tym, iż narratorką powieści jest jej autorka, która odsłania przed czytelnikiem całą "kuchnię literacką" i całą mękę procesu twórczego. Dodatkowym zaś walorem powieści jest szczególny, konsekwentnie utrzymywany przez cały czas rytm, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem.
(od Wydawcy)

dymek | 2016-09-16