The Millstone
Zofia Zinserling
Róża_Bzowa

Książka angielskiej pisarki Margaret Drabble, Rozamunda to przejmujące i wnikliwe studium kobiecej psychiki. Młoda bohaterka, niekonwencjonalna dziewczyna decyduje się urodzić nieślubne dziecko. Narracja jest tu bezpośrednia i szczera, akcja żywa i wciągająca. Autorka relacjonuje przeżycia młodej matki, jej wielkie radości i smutki, problemy i walkę by je przezwyciężyć.

źródło opisu: PIW, 1973

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

czytankianki | 2012-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Powieść wydana blisko pół wieku temu, mimo to nic nie straciła na aktualności. Problemy związane z nieoczekiwaną ciążą i wychowywaniem dziecka w pojedynkę nadal wyglądają tak samo. Świetnie pokazany trudny proces oswajania nowej sytuacji przez samodzielną, acz beztroską 24-latkę.

frotka | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, 2013

Tytułowa Rozamunda ma 29 lat i zajmuje się poezją elżbietańską. Spotyka się z dwoma mężczyznami równocześnie i każdy z nich myśli, że dziewczyna sypia z tym drugim. Rozamunda ma opory przed zbliżeniem , a kiedy już do tego dochodzi to po pierwszym razie zachodzi w ciążę. I do tego ojcem dziecka nie jest żaden z mężczyzn z którymi się widuje.
Tak zaczyna się ta interesująca powieść. Napisana lekko i z dużą wnikliwością. Bez egzaltacji, słodzenia i naiwności.

Oktawia | 2017-03-20
Przeczytana: 2008 rok