W krakowskiej matni

Wydawnictwo: Trzecia Noga
kryminał, detektyw, zbrodnia
nina31

Powieść detektywistyczna w nowej odsłonie. Niewybredny humor, cięte riposty. Akcja osadzona w realiach dzisiejszego Krakowa. Niezwykłe tempo akcji, mylne tropy, codzienne życie obok nas. Filip Keller - detektyw, który nie przejdzie obojętnie obok pięknej kobiety i pełnego kieliszka. Pakowanie się w kłopoty to jego specjalność. Błyskotliwy, pomysłowy, dowcipny mężczyzna z krwi i kości. Czy...

Powieść detektywistyczna w nowej odsłonie. Niewybredny humor, cięte riposty.
Filip Keller - detektyw, który nie przejdzie obojętnie obok pięknej kobiety i pełnego kieliszka. Pakowanie się w kłopoty to jego specjalność. Błyskotliwy, pomysłowy, dowcipny mężczyzna z krwi i kości. Czy wzbudzi Twoją sympatię?

W mieście roi się od niewiernych żon i mężów. Detektyw Keller ma pełne ręce roboty. Jak poradzi sobie z zagadkowym zniknięciem Piotra Niestroja? Czy udowodni zdrady pani Kowalskiej?

źródło opisu: Wydawnictwo Trzecia Noga, 2011

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Katarzyna | 2013-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2013

Bohaterem książki jest Filip Keller - jak się okazuje detektyw nieudacznik. Posiada własne biuro, a co najważniejsze nazywa się najlepszym detektywem w mieście Krakowie.
W książce przypadają mu dwie sprawy do poprowadzenia: wykrycie zdrady pewnej pani Kowalskiej, oraz odnalezienie pewnego męża, rzekomo nieboszczyka - pana Niestroja. Wydawałoby się nic trudnego dla takiego fachowca! Nic bardziej mylnego! Zajmuje mu to sporo czasu, a z jakim skutkiem, niech czytelnik przekona się sam.
Panu Kellerowi w głowie jedynie wszelkiego rodzaju trunki, oraz marzenia erotyczne - choć kobiety określa mianem babsztyli. Ciągle pakuje się w jakieś kłopoty, klnie jak szewc, chodzi wiecznie po knajpach zamiast zabrać się za robotę.
Rozczarowałam się. I choć książkę czyta się łatwo, szybko to jak dla mnie wcale nie przyjemnie. Ani język,ani humor mnie nie ubawił. Ale! Może się nie znam na tego typu fabule, dowcipie i sarkazmie więc ... wybaczcie krytykę. Przeczytajcie i przekonajcie się sami. Dla...

kano11 | 2014-08-14

Autor sili sie na rynsztokowy humor, ale nawet to mu specjalnie nie wychodzi. Ksiazka jest meczaca. Fabula meczaca. Przeklenstwa meczace. Poczucie humoru autora meczace. Odpusccie sobie. Wezcie jakiegos Krajewskie, Christie, cyz co wam tam w rece wpadnie. Ale od tej ksiazki trzymajcie sie z daleka.

Bilbo | 2011-12-21
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 21 grudnia 2011

Detektyw Filip Keller - najlepszy (bo jedyny) w Krakowie, zawsze nietrzeźwy, nieświeży i niecenzuralny - próbuje rozwiązać trzy (jednocześnie) zagadki. Nic więcej napisać nie można, bo trzeba by było w ten sposób zdradzić puentę, a tego robić nie można, prawda?
Zupełnie inną sprawą jest język - soczysty, bardzo niecenzuralny, choć nie pozbawiony humoru. Jeśli ktoś jest wrażliwy i nie lubi, gdy w książce co kilka zdań pojawiają się mało wyszukane opinie na temat "dupencji", to nie ma się co zabierać za czytanie. Ale jeśli kogoś to nie przeraża - to nawet można się pośmiać. Fabuła dosyć prosta, ale czyta się nieźle.

Jagoda | 2011-11-12
Przeczytana: 07 listopada 2011

genialna! humor jakiego nigdzie indziej nie można znaleźć! rozbaw Cię do łez ;)

PWiki | 2013-08-22

bardzo dobra książka, świetny humor, polecam.

Agata | 2015-02-05

Filip Keller - mężczyzna uważający się za najlepszego detektywa w Krakowie jest głównym bohaterem książki ''W krakowskiej matni''. Od jakiegoś czasu cierpi na brak interesujących spraw do rozwiązania. Otrzymuje jednak dwa ciekawe zadania, które prowadzą go na trop do odnalezienia ''Rzeźnika''. Keller jest człowiekiem, dla którego dzień bez alkoholu, jest dniem straconym. Równie często jak alkohol, w powieści tej litrami wręcz leje się sarkazm.

justyna | 2014-05-27

jednym slowem swietna:)