Chomik na Widelcu

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ag2S

Igor Czacki – były psycholog policyjny nie myśli wracać do zawodu. Wszystko zmienia jeden sen i jeden telefon. Okoliczności zgonu młodej dziewczyny, Emilii Natolskiej, nie wskazują na konieczność przeprowadzenia sensacyjnego śledztwa. Alkohol, narkotyki, śmierć – wydawałoby się, że nic nadzwyczajnego w tętniącej życiem Warszawie. Policja nie widzi znamion morderstwa, a prokuratura gotowa jest umorzyć postępowanie. Czacki przeczuwa jednak, że sprawa ma drugie dno – instynkt podpowiada mu, że śmierć Natolskiej to jedynie część większej intrygi. Zwiera więc szyki z przyjacielem sprzed lat ― komisarzem „Majorem” Maleszem ― i razem wpadają na trop przestępczej organizacji, dla której ludzkie życie nie ma żadnej wartości. A wszystko to przez jeden sen...

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/

Gosia | 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 25 września 2014

"Chomik na widelcu"...tak zaintrygował mnie ten tytuł, że musiałam przeczytać. Dużym plusem tej książki jest to, że szybko się ją czyta, ale jak dla mnie to troszkę za dużo tu psychologii.
Początek jest mało zachęcający, na szczęście jak przebrnie się ten początek to już potem książka wciąga.
Raził mnie też lekko styl pisania, brak wielkich zwrotów akcji i zapierania tchu, ale mimo wszystko polecam, bo autorzy mieli fajny pomysł na kryminał :)

kiniamala | 2014-09-16
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Sen o chomiku na widelcu...ha ha...dobre. Trochę pokręcona historia, ale chce się czytać do samego końca.

Niemagiczna | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Tytuł kompletnie zbił mnie z tropu gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę i wgl nie zachęcił do jej przeczytania, ale na pewno zaintrygował na tyle by ją kupić.
Początek jest raczej mało ciekawy, lecz akcja rozwija się z czasem. Książka w większości jest napisana krótkimi i prostymi zdaniami co przyśpiesza jej czytanie. Warto zwrócić uwagę na psychologiczną część tego kryminału, która jest tu bardzo wyraźna i znacząca. Książka porusza trudną tematykę, która jest niestety wszechobecna w naszym kraju, lecz woli się o niej nie mówić.
Wrażenie końcowe jak najbardziej pozytywne.

sonia poniatowska | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

poruszająca kryminalna powieść. Historia, która nie jest oczywista i dopiero w odpowiednim momencie dowiadujemy się o co tak naprawdę chodzi. Chce się czytać i czytać. Jak najbardziej współczesna i opowiadająca o tym co dzieje się obok nas i również nas może w pewnym momencie dotknąć. Oby nie.

polecam !

monweg | 2014-05-02
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

„Śnił mu się chomik nabity na widelec. Jak zawsze, kiedy był trup. Trup, który intrygował. Chomik się czołgał, bezradnie przebierając przednimi łapkami i zostawiając za sobą cienką smużkę krwi. Czasami zdarzało się, że widział tego chomika w chwili, kiedy on już tylko drgał w maleńkiej kałuży. Widelec tkwił w grzbiecie chomika, był srebrny, z monogramem, był widelczykiem do deseru.

Nigdy nie wyśnił sprawcy, żadnej postaci ani nawet jej uciekającego cienia. Tylko drgający chomik. Ten sen go budził. To nie były miłe przebudzenia, a teraz dodatkowo nawet nie dniało.”

„Chomik na widelcu” zmusza nas do refleksji nad tym, czy wystarczająco często pamiętamy o bliskich i okazujemy im swoją miłość. Pokazuje, jak bolesna może być utrata ukochanej osoby lub przykry niewielki z nią kontakt, co zostało ukazane na przykładzie Czackiego.

Bardzo ciekawy w odbiorze kryminał…o niespiesznej akcji. Bez pościgów, bez tykającego zegara odmierzającego upływ czasu. A jednak jest wyjątkowy. Dużo w nim...

Pani_Uporządkowana | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

,,Chomik na widelcu" ma wszystkie atrybuty dobrego kryminału. Jest wciągająca historia, popaprani bohaterowie powiązani ze sobą biegiem wydarzeń i odpowiedni nastrój. Z pozoru naturalna śmierć młodej dziewczyny pociąga za sobą kolejne, niewyjaśnione zgony. Tropem wydarzeń podąża dwóch policjantów: Major i Psycholog. Ten drugi rzadko ostatnio spotykany na komendach, pół emerytowany glina szybko angażuje się emocjonalnie. Choć na początku los nie sprzyja bohaterom, a brak informacji powoduje, że prokurator chce zamknąć sprawę, to nagle pojawia się przełom. Dużym walorem opowieści są bogato zbudowane wątki życia osobistego Psychologa, jego próby uporania się z przeszłością i zrozumienia jaką rolę w jego życiu odegra młoda i pyskata policjantka Sabina. Fabuła uświadamia również czytelnikowi jak bardzo bolą utracone szanse i jaki wpływ na dalsze życie mają nie wypowiedziane słowa.

Agnesja | 2011-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2011

Kryminał. Słowo to wywołuje skojarzenia takie jak morderstwo, pościgi, tajemnice, intrygi i napięcie. Książka „Chomik na widelcu” autorstwa Caludii Torres i Jacka Krawczyka to dopiero drugi przeczytany przeze mnie polski kryminał. Nie skupia się na cechach gatunku, ale przede wszystkim na psychice bohaterów, dzięki czemu jest to dość dojrzała lektura. Jestem pewna, że bardzo spodoba się dorosłym. Natomiast jakie mniemanie ja mam o „Chomiku na widelcu”?

Igor Czacki jest byłym psychologiem policyjnym. Nie myśli wracać do zawodu. Całe jego spokojne życie zmienia jeden sen. Sen, w którym Czacki widzi chomika nabitego na deserowy pięknie ozdobiony widelec. Zwierzak się czołga, bezradnie przebiera przednimi łapkami, pozostawiając na sobą smugę krwi. Przez chwilę drży w czerwonej kałuży po czym zdycha. Sen ten jest rodzajem ostrzeżenia i intuicji Czackiego. Informuje o intrygującej śmierci – najczęściej o morderstwie. Tym razem ofiarą jest niejaka Emilia Natolska. Okoliczności jej zgonu...

Sylwia | 2014-02-08
Przeczytana: 03 lutego 2014

Do dyskusji zapraszam na http://okonaksiazki.blogspot.com/2014/02/solidny-kawaek-polskiego-kryminau.html :)

Jak mam być szczera - nie wiem, od czego powinnam zacząć. Tak wiele myśli kłębi się w mojej głowie po skończonej lekturze Chomika na widelcu. Podobno jestem osobą, która lubi "rzucać" absolutami - albo coś jest absolutnie genialne, albo jest absolutnie beznadziejne (myślę, że ten kto to o mnie powiedział, miał całkowitą rację). Ten tytuł zdecydowanie znajduje się u mnie w tej pierwszej grupie.
Jako pierwsza tę książkę przeczytała moja koleżanka. Zachwycona nie była. Mimo wszystko zaintrygował mnie tytuł. Poszłam do najbliższej księgarni i książkę nabyłam. I uważam, że jest ona absolutnie bardzo dobra!
Pewien autor powieści kryminalnych oraz książki krytycznoliterackiej, Wojciech Piotr Kwiatek, napisał, że "Chomik na widelcu ma szansę stać się jedną z najlepszych powieści kryminalnych ostatnich lat". Jako, że jestem oddaną fanką literatury horroru i magii, kryminałów za...

Eulalia Pstryk | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Właściwie sama nie wiem, co powiedzieć o tej książce. Niby szybko się czyta, ale jest wyjątkowo mało absorbująca. Niby kryminał, ale akcja jest bardzo niespieszna. Niby w postaciach widać prawdziwych ludzi, ale za wiele ich się tu przewija. Niby relacje między bohaterami są wyraźnie zaznaczone, ale jakoś niedookreślone. Niby jest ciekawa i spójna, ale pozostawia wrażenie niedosytu. Niby ma wszystkie cechy dobrej powieści, ale styl jest tak zdystansowany i chłodny, że nie budziła we mnie żadnych emocji. Jedyne, czego się absolutnie nie czepiam, to dialogi. Są tak autentyczne, że czasami miałam wrażenie, jakbym słuchała ludzi rozmawiających za ścianą, albo kłócących się na ulicy. Do całej reszty mam jedno wielkie, niesprecyzowane ALE. Można powiedzieć, że to "życiowa" opowieść - wchodzimy w kawałek cudzego życia, dowiadujemy się paru rzeczy o kilku osobach, głównie z niejasnych aluzji i bieżących wydarzeń, a później owi ludzie sobie idą w swoją stronę, i już. Zostajemy sami i nie...

polandskater | 2014-02-18
Przeczytana: 14 lutego 2014

Znakomita! jeden z lepszych polskich kryminałów(moim skromnym zdaniem)ciekawa historia oraz wspaniali bohaterowie to mocna strona tej pozycji,polecam także ze względu na wspaniałe podłoże psychologiczne ,które autor przedstawia w ciekawy sposób