Chomik na widelcu

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ag2S

Igor Czacki – były psycholog policyjny nie myśli wracać do zawodu. Wszystko zmienia jeden sen i jeden telefon. Okoliczności zgonu młodej dziewczyny, Emilii Natolskiej, nie wskazują na konieczność przeprowadzenia sensacyjnego śledztwa. Alkohol, narkotyki, śmierć – wydawałoby się, że nic nadzwyczajnego w tętniącej życiem Warszawie. Policja nie widzi znamion morderstwa, a prokuratura gotowa jest umorzyć postępowanie. Czacki przeczuwa jednak, że sprawa ma drugie dno – instynkt podpowiada mu, że śmierć Natolskiej to jedynie część większej intrygi. Zwiera więc szyki z przyjacielem sprzed lat ― komisarzem „Majorem” Maleszem ― i razem wpadają na trop przestępczej organizacji, dla której ludzkie życie nie ma żadnej wartości. A wszystko to przez jeden sen...

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/

Stitches | 2019-04-29
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Interesująca książka, naprawdę, "połknęłam" ją w jedną noc, bo ciężko było mi się oderwać.
Bardzo lubię książki napisane w takim prostym stylu, a dialogi to perełki - bardzo prawdziwe. Trochę raziło mnie to ile litrow kawy wypili bohaterowie w czasie tych kilkuset stron ;) (mnóstwo jest sytuacji, w których można ukazać bohatera, oprócz picia i palenia, ale sami bohaterzy byli mimo wszystko ładnie zarysowani). Może po prostu średnio podzielałam rytuały Igora i jego milosc do muzyki klasycznej. Chyba bardziej polubiłam Majora. Podobało mi się to psychologiczne tło, ale czegoś zabrakło mi w fabule.

Bardzo dobra powieść, cieszę się że ją odświeżyłam. Nie ma w tej historii, tylko jednej perspektywy. Widzimy i Policjantów którzy rozwiązują śledztwo i ich życie rodzinne, oraz rodzinę ofiary. Postacie są realne, nie idealne, z własnymi motywami i historią. Bardzo dobra książka.

Sociopath | 2017-07-16
Przeczytana: 2013 rok

Jedna z zabawniejszych książek, z jaką miałam styczność. Autorzy próbują odtworzyć typowy klimat kryminałów, co w połączeniu ze śniącym się głównemu bohaterowi chomikiem tworzy przezabawny efekt. Mimo wszystko mam sentyment do tej pozycji, gdyż kupiłam ją na wyprzedaży w Matrasie podczas szkolnej wycieczki.

Kac Killer | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, 2016, Polskie
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Czasownik na czasowniku w tej książce, to dodam i swój, z przysłówkiem nawet! Nudziłem się strasznie.

Pani_Uporządkowana | 2015-10-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał
Przeczytana: 27 października 2015

,,Chomik na widelcu" ma wszystkie atrybuty dobrego kryminału. Jest wciągająca historia, popaprani bohaterowie powiązani ze sobą biegiem wydarzeń i odpowiedni nastrój. Z pozoru naturalna śmierć młodej dziewczyny pociąga za sobą kolejne, niewyjaśnione zgony. Tropem wydarzeń podąża dwóch policjantów: Major i Psycholog. Ten drugi rzadko ostatnio spotykany na komendach, pół emerytowany glina szybko angażuje się emocjonalnie. Choć na początku los nie sprzyja bohaterom, a brak informacji powoduje, że prokurator chce zamknąć sprawę, to nagle pojawia się przełom. Dużym walorem opowieści są bogato zbudowane wątki życia osobistego Psychologa, jego próby uporania się z przeszłością i zrozumienia jaką rolę w jego życiu odegra młoda i pyskata policjantka Sabina. Fabuła uświadamia również czytelnikowi jak bardzo bolą utracone szanse i jaki wpływ na dalsze życie mają nie wypowiedziane słowa.

NieMogęCiPowiedzieć | 2015-04-03

Na pewno spodoba się nałogowym palaczom tytoniu :) Miła lektura do przeczytania w 15min.

| 2015-03-21

W sumie podobała mi się :) Na pewno spodoba się palaczowi tytoniu. Ja osobiście rzuciłem papierosy, gdy czytałem ale zamiast tego wspominałem mojego kumpla, któremu podarowałem tą książkę :)

Alexandra | 2014-12-26

Sztuczne postacie, mało porywająca fabuła i te wszechobecne dziwaczne pseudonimy. Czytałam z pół roku temu i ledwo pamiętam zakończenie. Zdecydowanie nie porywa.

Asiek | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę, pochłonęłam w jeden dzień :) Zagadkowe postacie, ciewkawe osobowości. Zakończenie tak jak można było się domyśleć, że ułoży się wszystko w całość. Aczkolwiek jestem zawiedziona, że nie pokazano co stało się dalej z relacją Psychologa (najbardziej tajemnicza postać książki) i Soni. W ogołe czym ona była ta ich relacja. Także ten wątek mógł być bardziej zauważny i pokazny jako zakończenie, ale w związku z tym, że go nie ma mogę sobie sama go wymysleć. Polecam.

Lacme | 2014-11-03
Przeczytana: 31 października 2014

Książka opowiada o byłym psychologu policyjnym, który postanawia rozwiązać swoją ostatnią sprawę. Wszystko dzięki swojej intuicji. Szczerze mówiąc, moja pierwsza myśl po przeczytaniu książki: "To już było" i "Trochę banalne". Nie, żeby śmierć kogokolwiek i zło na świecie było czymś banalnym! Brakowało mi elementu zaskoczenia, na które zawsze czekam w kryminałach (szczególnie psychologicznych).