Sztuka możliwości. Jak przekształcić życie zawodowe i osobiste

Okładka książki Sztuka możliwości. Jak przekształcić życie zawodowe i osobiste Rosamund Stone Zander, Benjamin Zander
Okładka książki Sztuka możliwości. Jak przekształcić życie zawodowe i osobiste
2005-11-01
83-88970-41-0
Grzegorz Łuczkiewicz
rozwój osobisty zmiana możliwości

Okładka książki Nieskończone możliwości. Jak wykorzystać kreatywność jako siłę napędową własnego rozwoju Rosamund Stone Zander, Benjamin Zander
Nieskończone m... Rosamund Stone Zand...

Na dłuższą metę niestety niestrawialne. Bardzo chciałam wyciągnąć z tej książki jakąś inspirację/motywację, ale mimo najszczerszych chęci nie udało mi się. Może to kwestia nieudanego tłumaczenia, ale pozornie bogata treść okazywała się bardzo pusta i sztuczna po skupieniu się na szczegółach.

Unikalna pozycja pośród podobnych. Nie tylko dlatego, że zespół autorów tworzy małżeństwo, a przede wszystkim dlatego, że jest to niezwykły duet - muzyk i psychoterapeuta. Choć nagłówki zrobiły na mnie wrażenie typowego amerykańskiego poradnika - okazało się, że między okładkami jest zbiór wartościowych, filozoficznych esejów, bezpretensjonalnie zachęcający do nieszablonowego spojrzenia na ludzkie myśli i przekonania.

Każdy weźmie z tej książki, co uzna za stosowne. Dla mnie miarą jej wielkiej wartości jest to, że niczego nie traci, a wręcz zyskuje, jeżeli pominiemy pop-motywacyjne nagłówki i śródtytuły, a nawet niektóre ćwiczenia.

Autorzy niczego nie obiecują, nie dają gotowych recept. Zachęcają do myślenia.

Zachęcam do delektowania się lekturą i rozważania. Mnie, całkiem przyjemnie, czytało się po jednej opowieści dziennie.

Pozycja może mieć walory edukacyjne. Poznałem ją uczestnicząc w programie tutoringowym (mentoringowym) na mojej uczelni.

• Rozwój
  • Poradniki
  • (1) Mam
  • (3) Koniecznie przeczytam!

Dodaj cytat z książki Sztuka możliwości. Jak przekształcić życie zawodowe i osobiste