Sztuka możliwości. Jak przekształcić życie zawodowe i osobiste

Tłumaczenie: Grzegorz Łuczkiewicz
Wydawnictwo: MT Biznes
The Art of Possibility. Transforming Professional and Personal Life
83-88970-41-0
poradniki
thinking-hurts

"Sztuka możliwości" przedstawia zestaw awangardowych praktyk kreatywności we wszystkich obszarach aktywności ludzkiej. Książka przesycona energią dynamicznego partnerstwa autorów łączy niezwykły talent Bena - człowieka, który potrafi poruszać i wstrząsać, uczyć i porozumiewać się - z geniuszem Rosamund Stone Zander, twórczyni innowacyjnych paradygmatów osobistego i zawodowego spełnienia. W żywym kontrapunkcie autorzy uświadamiają nam głęboki sens potężnej roli, jaką pojęcie możliwości może odgrywać w każdym aspekcie naszego życia.

Zwodniczo proste praktyki Zanderów opierają się na dwóch założeniach: że życie jest skomponowane jak opowiadania ("Wszystko jest wymyślone") i że dzięki nowym definicjom możliwe staje się o wiele więcej, niż ludzie zwykle sobie wyobrażają. Książka zmienia nasz punkt widzenia za pomocą podnoszących na duchu historii, paraboli i anegdot z osobistych doświadczeń autorów, a także z życia słynnych i nieznanych bohaterów. Od "Dawać A" poprzez tajemniczą "Zasadę numer 6" po "Przewodzić z każdego krzesła" - opis oszałamiającego odkrycia Bena, że siła dyrygenta czy lidera bezpośrednio zależy od tego, ile wielkości chce przekazać innym - każda praktyka daje czytelnikowi szansę transformacji samego siebie i swojej organizacji.

"Sztuka możliwości" przedstawia metodę realizowania wielkich i małych marzeń, metodę, która może zmienić życie. Zanderowie zachęcają nas wszystkich, abyśmy opanowali sztukę komunikacji, przewodzenia i działania tak dalece, by nasze życie promieniowało możliwością, nasycając nią otaczający nas świat.

Opierając się na zasadach wypracowanych w niezwykłym partnerstwie obojga autorów, Benjamin Zander wygłasza wykłady dla menedżerów i szefów firm na całym świcie, a Rosamund Zander prowadzi dla organizacji warsztaty poświęcone sztuce możliwości

źródło opisu: Wydawnictwo MT Biznes, 2005

Darkq94 | 2014-05-23
Z_błyskiem_w_oku | 2014-04-26
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
| 2013-06-16
Na półkach: Przeczytane, Hmmm...
boring | 2013-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2013