Okładka książki Nieskończone możliwości. Jak wykorzystać kreatywność jako siłę napędową własnego rozwoju Rosamund Stone Zander, Benjamin Zander
Rosamund Stone ZanderBenjamin Zander Wydawnictwo: Laurum poradniki
2023-08-25
Grzegorz Łuczkiewicz

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Sztuka możliwości. Jak przekształcić życie zawodowe i osobiste Rosamund Stone Zander, Benjamin Zander
Sztuka możliwo... Rosamund Stone Zand...

Bardzo inspirująca książka, która budzi i ćwiczy zmysł możliwości. Ben Zander jest wspaniałym opowiadaczem, a książka i dużym i nieco młodszym (bo wbrew tym paradygmatom w opisie moim zdaniem bardzo przyda się nastolatkom i młodym dorosłym) sprawi dużo przyjemności, da energetycznego kopa i otworzy głowę.

Współautorem książki jest Benjamin Zander, dyrygent Boston Philharmonic Orchestra (w komentarzu wrzucam wystąpienie TED Dyrygenta).

Autor postanowił postawić studentom najwyższą ocenę już na początku roku akademickiego.

📚 "Tak więc przyszło nam na myśl, aby dać wszystkim jedyną ocenę, która mogłaby ich uspokoić, nie traktując jej jako narzędzia pomiaru, ale jako czynnik otwierający na możliwość.
Każdy uczestnik zajęć otrzyma ocenę A (najwyższa ocena - dodał P.J). Aby ją jednak uzyskać, trzeba spełnić warunek - w ciągu najbliższych dwóch tygodni musicie napisać do mnie list datowany na maj przyszłego roku i zaczynający się od słów:

[Szanowny Panie, otrzymałem ocenę A, ponieważ ... ]

W liście macie opowiedzieć - tak szczegółowo jak tylko potraficie - wszystko, co zdarzyło się wam w czasie całego kursu, a co uzasadnia tę nadzwyczajną ocenę".

📚 "Oceny przyznawane przez nauczyciela często mierzą po prostu stopień jego rozczarowania stylem i zainteresowaniami studenta, które różnią się od jego własnych. Zamiast dostarczać studentowi wymiernych informacji o jego nauce, mówią mu, w jakiej mierze nie sprostał oczekiwaniom oceniającego"

Pozostała część recenzji: https://www.linkedin.com/posts/paweljaczewskipl_kreatywnoagjafd-nauka-szkoagka-activity-7099685258425438208-p8Uq?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

• Parady porady