Frytki, fasolka i limuzyny. Niezwykły dziennik Betsaby Klarysy de Trop

literatura dziecięca
Iwona Libucha
Vicky Arrowsmith Iwona Libucha pamiętnik gwiazda

Na półkach: , , , , , , ,

Do dziś mam w głowie tę scenę. 2010 rok, lato, wakacje w Krynicy Morskiej, w pracy mamy, weekend i myśl: kurde, muszę coś wziąć na weekend, bo nic nie będzie w telewizji. Książkę pochłonęłam za pierwszym razem w dwa dni, co było wówczas moim rekordem życiowym jak na dwieście stron. Po kilku latach pobiłam rekord - kilka godzin z przerwami. Do dziś nie pobiłam tego rekordu,...

Nawet fajne było.

Fantastyczna książka !
Polecam.

Kto by pomyślał że cudowna Betsaba - mająca siedem szaf, chłopaka, dwie CUDOWNE przyjaciółki i chodzi do szkoły św. Bernaby, gdzie "Wszystkie mamy zakładają długie rękawiczki naszywane diamencikami a tatusiowie garnitury" [...]. Potem wielkie było moje zdziwienie gdy dowiedziałam się o czymś zupełnie odwrotnym. Na początku czytania było mnóstwo nudnego opowiadania o...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dziennik ,który szybko się czyta. Całkiem ok.

Książka przeznaczona dla dzieci, choć dobra także dla młodzieży pomimo dużych liter.
Pisana jest w formie pamiętnika.

„Niezwykły dziennik Betsaby Klarysy de Trop” utrzymany jest w modnej ostatnio konwencji intymnego zwierzenia nastoletniej bohaterki. Betsaba ma się czym pochwalić: ma superprzyjaciółki i starszego chłopaka, jest nadprzeciętnie inteligentna i bez przerwy ratuje świat. „Jestem taka dobra we wszystkim, że czasami jest mi trochę wstyd!!!” – tłumaczy rozbrajająco.

Książka mnie...

Książka bardzo dobra, miło się ją czyta. Autorka bardzo dobrze wczuwa się w rozpieszczoną Betsabę, stykającą się dopiero co z prawdziwymi problemami. Książka ta również nadaje się dla młodszych czytelników, ale i starsi dadzą radę ją "strawić".

Książka ogółem dobra ale nie taka najlepsza .

• Młodzieżowe
  • Z biblioteki