Pamiętnik Pauli

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Paulas Tage-Buch
83-7384-499-6
fledlings

13-letnia Paula jedzie na szkolną wycieczkę, podczas której, jak się okaże, wydarzy się coś bardzo ważnego. Z obawą, ale i z utęsknieniem Paula czeka na to, co dla każdej dziewczyny w czasie dojrzewania ma wielkie znaczenie - na pierwszy w życiu okres. Ale kilkudniowy pobyt nad Morzem Północnym przynosi jej jeszcze więcej: pierwszy pocałunek i pierwszą miłość. Paula ma też okazję przekonać się...

Z obawą, ale i z utęsknieniem Paula czeka na to, co dla każdej dziewczyny w czasie dojrzewania ma wielkie znaczenie - na pierwszy w życiu okres. Ale kilkudniowy pobyt nad Morzem Północnym przynosi jej jeszcze więcej: pierwszy pocałunek i pierwszą miłość. Paula ma też okazję przekonać się na własnej skórze, jak ważna jest przyjaźń. Ta ciepła opowieść o troskach i obawach 13-letniej dziewczyny, o pierwszym zauroczeniu i prawdziwej przyjaźni nie omija trudnych tematów. W jej bohaterce wiele czytelniczek z pewnością odnajdzie siebie i swoje problemy.

Luiza | 2014-05-31

Kiedy miałam 11lat była naprawdę 'łał'! :D

Jucia58542 | 2014-07-01
Przeczytana: 15 lutego 2013

Super opisane wakacje Pauli podczas, których Paula dostała pierwszy okres. Książka ta była bardzo fajnie opisana szczególnie wtedy gdy ona dostała go a kilka dni po tym dostała jej najlepsza przyjaciółka to samo a wtedy była w szpitalu:-)

Julia | 2013-08-03
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2013
Przeczytana: 24 lipca 2013

Przeciętna książka,nie przypadła mi do gustu.Musiałam się zmusić żeby przeczytać ją do końca :/.Zdecydowanie wolę 2 cześć.

Rasia | 2013-07-07
Przeczytana: 09 maja 2010

Gdy tylko widzę tą okładke powracają do mnie miłe wspomnienia, podczas których to własnie czytałam tą książkę. Cała akcja na nowo powstaje w mojej głowie. Bardzo polecam tą książkę. Szybko się ją czyta, choć mogłaby być dłuższa, ze względu na świetny humor. Miłośc i inne tematy, które dotykają nastolatek. Świetna ksiązka.

Angelika | 2014-07-11

Czytałam ją bodajże w podstawówce lub w pierwszej klasie gimnazjum z wypiekami na twarzy.Typowa książka dla nastolatek o dojrzewaniu,chłopakach..mam do niej sentyment :) Doskonale pamiętam wieczór,kiedy ją czytałam.

Yuuki | 2012-01-07

Bardzo sympatyczna książka. Ciut podobna do serii Hotense Ullrich o przygodach Jojo, ale trochę mniej zagmatwana. Każdej dziewczynie powinna się spodobać.

frambuesa | 2013-08-21

świetna książka dla dziewczynek z podstawówki, pamiętam że obiegła całe grono dziewczyn w mojej ówczesnej klasie :)

Alexxx | 2013-02-17
Przeczytana: 2009 rok

Przeczytałam ją kilka lat temu i podobała mi się najbardziej ze wszystkich części.

Natalia | 2012-04-04

Kiedy byłam trochę młodsza pamiętam, że książka niesamowicie mi się podobała i uważam, że jest najlepsza ze wszystkich części...:-)

Książkoholiczka | 2012-09-26

Hahahahahahaha... Kiedy czytałam tą książke tylko taki komentarz miałam na ustach :)