Duchy w teatrze

Seria: Magnes
Wydawnictwo: Egmont Polska
teatr, verona, renesans, dla młodzieży
Rogue_Lagoon

Czy wiesz, co wydarzyło się kiedyś dawno, dawno temu w Weronie? Jeśli nie, to daj się porwać niezwykle pomysłowym duchom do renesansowego miasta. Troje uczniów warszawskiego gimnazjum odkrywa w teatrze tajne przejście do świata szekspirowskiego dramatu. Stawka jest olbrzymia, bo zamierzają zmienić bieg wydarzeń w najsłynniejszej sztuce o miłości. Dziwne przepowiednie, kryjówka w grobowcu, uwięzienie w lochu i uczucia, nad którymi trudno zapanować - to tylko część emocjonujących wydarzeń. Jeśli nie boisz się duchów poddaj się rytmowi opowieści, bo tam, po drugiej stronie czeka cię wiele niespodzianek.

Urmurmina | 2014-04-25

Fascynuje mnie teatr, a zwłaszcza kulisy - ta przestrzeń zawsze była dla mnie w pewnym sensie magiczna. Dlatego tytuł "Duchy w teatrze" obiecywał mi zwiedzanie teatralnych kątów (i nie tylko) wraz z tą niezwykłą i tajemniczą cząstką. Dostałam bardzo fajną historię, dziejącą się przede wszystkim w świecie "Romea i Julii" Szekspira - Weronie - którą przyjemnie się czytało. Nie jest to może mistrzowskie pisarstwo, ale do zarzucenia także nie ma wiele. Jest to lekka i interesująca opowieść o przyjaciołach, którzy trafiają na najbardziej realne przedstawienie teatralne w swoim życiu - do prawdziwego świata Romea i Julii.

Pomysł na książkę ciekawy, realizacja średnio mi się podobała, ale czyta się szybko, dialogi są żywe, a bohaterowie budzą sympatię. Polecam dla nastolatków i wielbicieli Romea i Julii. Można przeczytać.

Moja ocena: 5/10

witcherrie | 2014-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2014

To pierwsza książka z serii ''Księżycowy kamień'' idealna dla mnie. Była niesamowita!
Po pierwsze.
Bohaterowie byli w moim wieku! Marysia, Michał i Ola czyli główni bohaterowie, mieli po 13 lat. Od razu się ucieszyłam gdy przeczytałam zdanie o spóźnieniu na próbę w g i m n a z j u m :)
Po drugie.
Fabuła była ciekawa, a przenosiny do szesnastowiecznej Werony bardzo interesujące. A duchy? Nie spodziewałam się jakiś mrocznych duchów, ale i tak spodobała mi się życzliwość duszków z szekspirowskich dramatów.
Polecam!

alak | 2013-08-25
Przeczytana: 30 października 2010

Teatr w czasie i przestrzeni
(nie tylko dla młodych czytelników)
Tym razem chciałam polecić książkę dla młodzieży (i nie tylko!), wtajemniczonej nieco w tragiczną historię najsłynniejszych kochanków. To dziwne, straszne, a zarazem wesołe przygody trójki przyjaciół, przygotowujących się do przedstawienia William’a Shakespeare’a pt. „Romeo i Julia”. Spotykają się na strychu szkoły, aby rozwiązać zagadkę poruszającego się popiersia Williama Zapomnianego. W teatrze za kurtyną odnajdują sekretne przejście, którym docierają do szesnastowiecznej Werony – miejsca, gdzie odbył się prawdziwy dramat kochanków Shakespeare’a. Chcą zapobiec śmierci Romea i Julii, przez co wpadają w niezłe tarapaty. Jednak z opałów ktoś pomaga wyjść im cało. Kto to jest i jak zakończyła się historia? Czy bohaterowie powrócili do czasów obecnych? Warto przeczytać samemu tę historię o przygodach trójki nastolatków, aby dowiedzieć się, jaki jest jej koniec. Na końcu książki znajduje się słowniczek, w którym...

Niezapominajka | 2013-06-23

Sympatyczna książka. Ciut naiwna, bo przyjaciele do Werony przedostają się przez kurtynę w teatrze, a rodzice zostawili 13-latków samych na kilka dni w domu. Poza tym książka jest naprawdę pomysłowa. Opowiada o przyjaźni, miłości, tearze, Weronie, a przede wszystkim o Julii, Romeo i Szekspirze.

Alex | 2013-07-13
Przeczytana: 2011 rok

Ciekawa i pomysłowa książka. Opowiada o najsławniejszej sztuce Szekspira "Romeo i Julii", łącząc z tym przygody trzech przyjaciół.Polecam wszystkim!

fuzja | 2015-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2015

Autorka w bardzo umiejętny sposób wprowadza nas w całą sytuację. Książka jest bardzo przyjemna i subtelna, miejscami zaskakuje.

Gooolden Books | 2013-05-27
ewa145 | 2017-12-29