Lebe und Hass. Zur Naturalgeschichte elementaler Verhaltensweisen
uczucia, miłośc, nienawiść

Autor w książce przeciwstawia się tzw. teorii środowiskowej głoszącej, że człowiek nie przynosi ze sobą na świat żadnych wrodzonych umiejętności ani właściwości psychicznych. (...) my, ludzie, wbrew wszelkiej agresywności, żyjemy jednak w grupach (...). W jaki właściwie sposób to realizujemy? Jakimi środkami tworzymy i utrzymujemy więź z bliźnimi poprzez barierę agresji? Czy istnieją wrodzone...

(...) my, ludzie, wbrew wszelkiej agresywności, żyjemy jednak w grupach (...). W jaki właściwie sposób to realizujemy? Jakimi środkami tworzymy i utrzymujemy więź z bliźnimi poprzez barierę agresji? Czy istnieją wrodzone popędy łączenia się antagonistyczne do popędu agresji i jaką przy tym rolę odgrywa popęd płciowy? Jak rozwija się skłonność do stowarzyszania się i miłości w toku filogenezy i młodzieńczego rozwoju osobniczego? A jak rozwija się nienawiść.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie