Wieczny urwis,czyli biografia starego człowieka

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
DM1994

DM1994 | 2011-08-29
Przeczytana: 27 czerwca 2011

Słyszeliście kiedyś cokolwiek o takiej osobie jak Zenon Jerzy Maron? Ja przyznaję się ,że do ostatniego tygodnia nie miałam pojęcia,że ktoś taki w ogóle istnieje.Pewnie niektórzy z was znają tego pana z książek ,takich jak zbiór opowiadań kryminalnych "Pitaval pruszkowski",czy powieść "O dwóch kobietach w życiu jednego mężczyzny".Ja przygodę z tym autorem rozpoczęłam od bardzo intymnego spotkania,bo chyba nie da się inaczej nazwać lektury tak szczegółowej autobiografii pana Zenona.

Zenon Jerzy Maron swoje dzieciństwo spędził na praskich Szmulkach ,tam urodziła się również jego siostra Marianna i wychowywali się najbliżsi przyjaciele i znajomi.Razem z nimi przeżywał on swoje pierwsze wzloty i upadki miłosne oraz erotyczne przygody ,a wraz ze swoją bądź ,co bądź ukochaną siostrą zaczął wspaniałą przygodę z muzyką.Tak więc podążając śladami naszego bohatera wędrujemy poprzez najpierw szkołę muzyczną i jej skromną salę koncertową,orkiestrę wojskową ,do warszawskich scen jazzowych...

Na półkach