Chiński zbieg musi umrzeć

Tłumaczenie: Janina Aleksandrowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "SAS". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
6 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Li Sha Tin doit mourir
83-7163-292-4
kryminał, Li Shatin
Ewe25

""Czarny Duch" Ming zarzucił mu na głowę plastikową torbę, podobną do tych, jakimi Jesus dusił swe ofiary wiele lat temu w Hondurasie. Jesus zesztywniał i rozpaczliwie próbował wcisnąć palce pomiędzy szyję i stalowe taśmy, byle zyskać kilka sekund. Jego mózg był skupiony na jednej tylko myśli: przeżyć. I może by mu się to udało, gdyby Li Shatin nie skoczył ze swego fotela. Z niewiarygodną siłą...

I może by mu się to udało, gdyby Li Shatin nie skoczył ze swego fotela. Z niewiarygodną siłą oderwał ręce Jesusa od szyi i przytknął sobie do brzucha. Latynos widział jego napiętą z wysiłku, lecz obojętną twarz kilka centymetrów od swojej. Daremnie próbował go odepchnąć kopniakami. Li Shatin położył się na nim. Czując pękające płuca, walczył do chwili, gdy wszystko zapadło w ciemność."

źródło opisu: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

WisemantheWise | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

Porządna dawka kryminału i sensacji osadzona w atmosferze chińskich triad i układów Państwa Środka z innymi państwami. Wiele podwyższających ciśnienie opisów pościgów i strzelanin. Tylko dwa zastrzeżenia:
1) OSTRZEŻENIE - nie czytajcie opisu na tylnej okładce, przed rozpoczęciem czytania ksiązki, ponieważ "einsteini" wydający ją umieścili tam fragment z przedostatniego rozdziału, rozpoczynający akcją finalną, więc jak to przeczytacie to macie z głowy zakończenie.
2) NIEZROZUMIENIE (TYLKO DLA DOROSŁYCH) - w opisach sytuacji intymnych między bohaterami tłumacz nazwał intymne części ciała "seksem". Np. "ściągnął jej majteczki i dotknął jej już wilgotnego seksu" albo "dłońmi objęła jego seks" XD Nie wiem dlaczego to tak zostało przetłumaczone, kiedy w niektórych miejscach są prawdziwe nazwy odpowiednich organów.

Anorak | 2014-08-17
GALAXY | 2013-11-25