Bagdad-Express

Cykl: SAS (tom 6)
Wydawnictwo: Twój Styl
Bagdad-Express

Początek 2003 roku. W kołach waszyngtońskiej elity politycznej ścierają się interesy dwóch ugrupowań zwolenników i przeciwników rozpętania wojny w Iraku. `Orły` z Pentagonu dążą za wszelką cenę do rozpoczęcia inwazji. Chcąc zdobyć upragniony dowód na to, że Irak jest producentem broni masowej zagłady, organizują ucieczkę z Bagdadu znanego irackiego naukowca...

tombak90 | 2012-10-21

Skończyłem czytać kilka dni temu. Plusem książki niewątpliwie są wątki akcji, takie jak ukrywanie się w Bagdadzie, umykanie przed prześladowcami w Jordanii i ogólna atmosfera ciągłego napięcia i zagrożenia. Dodatkowo, mamy dobrą scenerię - poznajemy Irak za czasów schyłku dyktatury Saddama, poznajemy postacie historyczne, takie jak Udaj i Kusaj, jego synowie. Jednak na minus notuję postać głównego bohatera. Książę Malko nie jest sobą jeśli nie zaliczy każdej napotkanej kobiety, mimo, że w rodzinnej Austrii czeka na niego narzeczona. Sześciostronicowy, dokładny opis stosunku z każdą z nich jest sporą przesadą. Jeśli będę chciał poczytać coś takiego, sięgnę po literaturę innego rodzaju. Ale postać Malka obniża ocenę tylko do sześciu.

Rad | 2016-09-02
jamczyk | 2015-12-28