Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko!

Marco CampanellaAnna Casalis Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 18) literatura dziecięca
Eliza Piotrowska
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
Tupcio dziecięce motto nauka myszka
Tupcio Chrupcio (tom 18)
literatura dziecięca
Eliza Piotrowska
Tupcio dziecięce motto nauka myszka

Wypożyczyłam tę książkę ze względu na tematykę nauki korzystania z nocnika i się rozczarowałam. Historia ta jest bardziej opowieścią o trudnościach w akceptowaniu przez starsze rodzeństwo młodszego rodzeństwa. Sama tematyka korzystania z nocnika jest tutaj pokazana mało przekonująco. Mysia siada na nocnik i już. Coś się wydarzyło i nie musi już nosić pieluch. W dodatku nie...

Popłakałam się ze śmiechu czytając o tym, jak Tupcio Chrupcio zmieniał siostrze pieluchę. Świetna opowieść

Książka Elizy Piotrowskiej "Tupcio Chrupcio. Żegnaj pieluszko!" zawiera piękne ilustracje, rozbudzające wyobraźnię i zaciekawienie dziecka. Jest bardzo pomocna w zrozumieniu przez starsze dziecko faktu pojawienia się rodzeństwa i akceptacji zmian, jakie w jego życiu w związku z tym nastąpiły.
Dzieci słuchają z zaciekawieniem historii o Tupciu i jego rodzinie.
Mnie...

Często piękne ilustracje w książkach dla dzieci nie idą w parze z treścią. Tutaj tak nie jest. Książka jest pięknie wykonana, posiada śliczne obrazki, a jej treść jest ciekawa i napisana ładnym językiem. Aż miło się czytało. Polecam, bo książeczka niesie ze sobą dodatkowo naukę dla naszych małych pociech.

2056

To nasza pierwsza książeczka z tej serii. Uczucia mam mieszane. Mój dwuipółletni synek bardzo polubił Tupcia i zamęcza nas prośbami o czytanie. Sama historia i bohater ciekawe. Ilustracje są sympatyczne. Książeczka dotyka różnych emocji dziecka i w tym jest świetna. Natomiast sam temat nocnika jest bardzo dziwnie ujęty.
"Teraz ty go wypróbuj, a na pewno coś się...

1964

Tupcio jest zazdrosny o małą siostrzyczkę, której mama poświęca bardzo dużo czasu. Wtedy kiedy jest najlepszy czas na zabawę, oni muszą wracać do domu. Kiedy mała myszka płacze, Tupcio opiekując się nią jest przerażony, próbuje przewinąć siostrzyczkę, nie bardzo jednak mu to wychodzi, z pomocą, na całe szczęście przychodzi tata. Jednak Tupcio wpada na genialny pomysł !!! ...

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • 2018
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Czytam dzieciom
  • 2017

Dodaj cytat z książki Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko!