Uśmiech Kore

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Więzi"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
83-88032-35-6
antyk, literatura, wieczność
Pafnucy

Wybór szkiców wybitnego eseisty, filologa klasycznego i tłumacza, autora „Mitologii Greków i Rzymian” oraz „Literatury Greków i Rzymian”. Eseje Zygmunta Kubiaka są zorientowane na to, co w naszej śródziemnomorskiej najbardziej trwałe, nieśmiertelne, na to, co stanowi najpewniejsze miejsce duchowego zakotwiczenia; rozwijane, opowiadane z mądrym dystansem, a zarazem z życzliwą uwagą dla tego, co teraźniejsze, doraźne, mijające.

źródło opisu: Więź, 2001

źródło okładki: www.wiez.com.pl