Przybliżenia. Studia nad twórczoscią Klemensa Janickiego i Jana Kochanowskiego

Zygmunt Kubiak Wydawnictwo: Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Polonistyki UW publicystyka literacka, eseje
Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Polonistyki UW
Kubiak poezja Kochanowski Janicki
publicystyka literacka, eseje
Kubiak poezja Kochanowski Janicki

Książka czyta się dobrze, jest napisana lekkim, barwnym językem. Dużo tu cytatów, anegdot, kolorowych porównań. Poznajemy źródła poezji polskiej w oparciu o antyczne pierwowzory. Ciekawy esej i być może ostatnia szansa na przeczytanie czegoś nieznanego, co wyszło spod pióra Kubiaka.

• Bardzo
  • Poezja