Seks u ludzi biznesu – funkcje i dysfunkcje seksualne w nowej grupie pacjentów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Medycyna Ludzi Biznesu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ER Investment
seksuologia, medyczyna
zdrowie, medycyna
wildfemale

Książka pt. "Seks u ludzi biznesu - funkcje i dysfunkcje seksualne w nowej grupie pacjentów" będzie odpowiedzią na rosnący problem dysfunkcji seksualnych u kobiet i mężczyzn. To nowatorskie, interdyscyplinarne opracowanie poruszy problemy leczenia nie tylko dysfunkcji seksualnych, ale również leczenia schorzeń współwystępujących z nimi i ich powodujących. Książka adresowana jest zarówno do...

Książka adresowana jest zarówno do lekarzy specjalizujących się w seksuologii, ginekologii, urologii, kardiologii, lekarzy pierwszego kontaktu, jak i studentów medycyny.

Transformacja ustrojowa w Polsce, która dokonała się na początku lat dziewięćdziesiątych, obok zmian ustrojowo-gospodarczych spowodowała wykreowanie grupy zawodowej ludzi nazywanej umownie, wzorcem społeczeństw zachodnich, "białymi kołnierzykami", a więc dosyć wyraźnie zdefiniowanej społeczności zajmującej się prowadzeniem działalności gospodarczej. Warunki ustrojowe w Polsce charakteryzujące się dużą dynamiką zmian, przy braku wyraźnych i jednoznacznych regulacji prawnych powodują, że praca w tak zwanym biznesie jest działalnością wysoce stresującą, poddaną dużym napięciom emocjonalnym i niewątpliwie szkodliwym ze zdrowotnego punktu widzenia. To niekorzystne antyzdrowotne oddziaływanie jest potęgowane przez presję środowiskową dyktującą konieczność zachowania wysokich standardów życia socjalnego i osobistego oraz konieczność odniesienia sukcesu, czasami sukcesu za wszelką cenę.

Niniejsza publikacja stanowi drugą pozycję z planowanej serii "Medycyna Ludzi Biznesu" i jest próbą kompleksowego opracowania problemów w zakresie medycyny związanej ze zdrowiem prokreacyjnym i funkcjami seksualnymi u obu płci, ale niezwykłość tego opracowania polega przede wszystkim na adresie odbiorcy tego opracowania. Grupę tę stanowią ludzie związani z działaniami biznesowymi, a więc narażenie na wysoki poziom stresu, co w oczywisty sposób warunkuje ich zachowania prozdrowotne, ale również stanowi grupę czynników ryzyka.

Zespół autorów tego opracowania stanowi grono znakomitych ekspertów medycznych. Ideą tego opracowania była chęć przedstawienia w przystępnej formie, z zachowaniem jednak standardów medycyny opartej na dowodach (EMD - Evidence Based Medicine), całego spektrum problemów sfery prokreacyjnej i seksualnej oraz implikacjami ze strony innych narządów i układów. Poszczególne rozdziały opracowania zawierają syntetyczne, a jednocześnie przystępnie podane wiadomości, zarówno z zakresu medycyny somatycznej, jak i sfery psychologiczno-psychiatrycznej, a także podstawowe wiadomości z zakresu farmakologii i terapii zaburzeń hormonalnych oraz działań profilaktycznych w tak istotnej i skomplikowanej sferze życia jakim jest aktywność reprodukcyjna i seksualna.

źródło opisu: http://ermedical.pl/publikacje.php?page=book_info&...(?)

źródło okładki: http://passport4life.org/index.php?a=polecamy

trycha | 2014-03-05

Nic nie znacząca publikacja naukowa, tylko dla punktów. Nie warto.

Andrzej | 2016-10-02
wildfemale | 2011-06-15